| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU... Mi-am facut de curand un cont pe facebook si imi zice mereu sa fac o reclama...cum pot scapa de chestia asta cu reclama? nu imi pot accesa contul pentru ca imi apare chestia asta k reclama. Funda

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Fa-mi un print screen si da-mi linkul sa vad si eu reclama care iti apare! Mai spune ce browser folosesti si ce antivirus.
CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire'' ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)
Bafta! (foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului meu. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )