| George628zz a întrebat:

pentru ca incepe scoala vreau sa ma schimb atat fizic si psihic.
Vreau sfaturi, dau funda.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricât ţi-ai dori să te schimbi psihic, îţi poţi impune să te porţi într-un fel, să gândeşti într-un anumit fel, dar e stresant şi nu ai mai fi autentic.
Schimbarea mentalităţii, obiceiurilor, caracterului, nu se produce peste noapte.
Fizic îţi poţi schimba stilul, hainele, freza, dar psihicul nu se schimbă dintr-o dată ci necesită timp.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi fizic poți doar să-ți îmbunătățești stilul vestimentar, tunsoarea, să te apuci de sport.
schimbarea psihică e mai complexă, trebuie să stai, să te analizezi, să-ți găsești defectele și să te gândești la moduri de a le îndrepta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Schimbarea nu se face cu voința. să spui vreau și te-ai schimbat.
Fizic te schimbi tot timpul. Psihic te schimbă întâmplările prin care treci și modul în care reacționezi la ele.