| MentalDisorder2 a întrebat:

stie careva ce se inatmpla daca in semestrul 1 esti neincheiat la o materie? Gen ai o singura nota si nu iti poate face media, ramai repetent direct?
Sau mai poti face ceva in semestru 2?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, se poate rezolva. În primele două săptămâni din semestrul al II-lea ești obligat să îți închei situația pe semestru I (note, teze etc). Vei fi evaluat la materia respectivă.
Aici, nu e vorba de repetenție. Rămâi repetent numai dacă ai trei corigențe în iunie, la sfârșitul semestrului.
PS Încearcă să închei situația până la vacanță, poate reușești. Vorbește cu profesorul tău, totul depinde de el.

1 răspuns:
| LumyBlumy a răspuns:

Corigent din câte știu eu.Iar pe al doilea trebuie să muncești mult mai mult ca sa treci. sper că te.am ajutat