| flavi26 a întrebat:

Strang bani pentru a-mi lua o chitara electrica de la fender. Stiti ca cele de la fender nu sunt chiar ieftine. Pana acum am 250 lei si cate ceva maruntis. Mentionez ca am 12 ani.Am incercat sa pun banii de pachet de-o parte si totusi intr-o saptamana am strans 22 lei, dar e foarte greu sa fac asta sunt cls 6 si am si 7 ore; nu pot sa stau nemancata atata timp pentru ca e nesanatos.Am stat intr-o joi asa si am inceput sa ametesc.
P.S. Nu-mi veniti cu idei gen : spala vasele si cere bani ca la mine in casa nu-i asa.
A si apropo ...si vecinii sunt de-aia dusi care stiu doar sa se certe...ce sa-ti mai dea 1 leu ca ai facut curat.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Seepty a răspuns:

Pai strangeti banii pe care tii da parinti si ca sa nu iti mai fie foame pune-ti pachetel de acasa cu mancare.