| AaLexS a întrebat:

Heii TPU! happy.
Vreau sa imi cumpar o chitara electrica! Ceva idei de strans bani mai repede? Am strans debea vreo 20 de lei ...Mai am pana la 5 milioane laughing
Dar nu vreau idei din astea : Plimba cainele sau du-te la prasit sau mai stiu eu ce...
P. S. Am doar 13 ani big grin
Funda!batting eyelashes

3 răspunsuri:
| AaLexS explică:

Mai astept raspunsuri.batting eyelashes

| Andreea313131 a răspuns:

1. rogi insistent rudele, chiar daca plangi in fata lor sa iti dea bani pentru chitara.
2. poti sa le spui dorinta vecinilor sau prietenilor.
3. deschide un cont cu ajutorul parintilor la o banca si numarul de cont il trimiti la mai multe adrese cu rugamintea ca cei care dispun si doresc sa te ajute sa depuna o suma de bani in contul respectiv.
4. faci cutiute cu anunt pentru donatie si le amplasezi la diferite magazine, cu acordul sefului magazinului respectiv.
5.iti vinzi jucarii, lucruri pe care nu le mai folosesti, dand anunt pe tocmai.ro sau alte medii