| anonim_4396 a întrebat:

Surioara mea trece clasa a VII-a si vreau sa va intreb ce materii se fac? Funda cel mai corect raspuns:* P.S:Scuzati Categoria.

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

...Pai, la romana se studiaza Liricul, la MATE patrulaterele, la Biologie se face Anatomie, Fizica ramane aceeasi, la Istorie Napoleon si Razboaiele Mondiale, La geografie Romania, Intervine Civica, Muzica aceeasi, Vine Chimia, Religia[ma rog], Desenul, Engleza Franceza...si cam atat cred.

| InnaBotezatu a răspuns (pentru Stassy):

Multumesc anticipat ca mi-ai spus si cam ce se studiaza:*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In deosebire de clasa a VI-a, i se adauga chimie si civica.
O zi buna!

| LolaKiss a răspuns:

Se mai adauga chimie si civica, iar in a 8-a lb. latina