| adinaxD a întrebat:

trebuie sa alcatuiesc cate o metafora cu cuvintele luna, rau, om, batranete, tinerete...si nu ma chinuie prea tare inspiratia acum straight face
heelp va rog big grin!
funda!

Răspuns Câştigător
| Dana1903 a răspuns:

Luna răzbate-n în sclipiri de oglindă.
Râu sau rău? big grin
Omul curge prin sufletul vieţii.
Sprâncene de bătrâneţe ninse.
Drumul ca spirala tinereţii.
Nu ştiu dacă sunt bune thinking

5 răspunsuri:
| Dana1903 a răspuns:

Râul de sentimente se revarsă în noi.
Sper că sunt bune. :*

| adinaxD explică (pentru Dana1903):

Sunt foarte bune ...multumesc! :*

| Tinkabell a răspuns:

Luna alburie, rau [apa curgatoare sau.adjectiv?] rau[ca fiind apa] - raul miscator, omul impietrit, batranetea timpurie laughing [aici.laughing] tineretea florii.
Sper ca ti-am fost de folos! laughing nici pe mine nu m`a lovit inspiratia laughing

| adinaxD explică (pentru Tinkabell):

Sunt bune, da nu is metafore...trebuie sa se subinteleaga termenul ''ca'' ...de ex: luna (ca) de piatra laughing da trebuie sa sune mai ''artistic''