| alleALLEaddaADDA a întrebat:

Hey TPU.....va place engleza? Ce parere aveti despre aceasta limba?... Ce norocosi sunt cei care o au ca limba materna.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place engleza, germana, rusa si desigur romana. Prefer romana normal, ca doar sunt roman.
Sa stii ca nu sunt chiar atat de norocosi, adica, nu te consideri mandra ca te-ai nascut in Romania si vorbesti in romana?

| alleALLEaddaADDA explică (pentru anonim_4396):

Pai ma refeream la faptul ca ei stiu deja engleza si au un,, atu,, ca sa zic asa. Deoarece peste tot dai de engleza.

| neca a răspuns (pentru alleALLEaddaADDA):

Si ce au un mic avans fata de restul lumi asta nu inseamna nimic

stiu engleza si chiar nu-mi pasa ca alti stiu mai bine
atita timp cit pot vorbi cu alti oameni care vorbesc engleza

| anonim_4396 a răspuns (pentru alleALLEaddaADDA):

Da, dar si de franceza. De fapt cea mai vorbita limba de pe Terra este chineza, peste 1 miliard de galnejiti o folosesc.
Oricum, tot engleza si germana inclusiv romana ruleaza.

| Marrythenight a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sincer, nu. Nu ma simt mandra de nimic. Romana nu se vorbeste in nicio alta tara...

| dydu01 a răspuns:

Engleza este o limba foarte vorbita in ziua de azi.Sincer mie imi place si as vrea sa o stiu, adica sa stiu sa o vorbesc cursiv.Si...da ai dreptate sunt foarte norocosi cei care o au ca limba materna.Cateoadata chiar imi doresc sa ma fii nascut acolo unde se vorbeste englezawinking.