| basy a întrebat:

vreau sa-mi iau darbuka si nu stiu marimile care este o marime originala a uneia dati-mi un link sau spuneti-mi diametru de exemplu 17 cm diametru e buna? Ce ziceti e buna? http://www.muzicastore.ro/darbuka/darbuka-stagg-ad-217-g r/ ca marime?

3 răspunsuri:
| PytterM a răspuns:

Depinde cum iti place tie sunetul daca vrei un sunet mai frumos si mai cristalin ia o masura medie daca vrei ceva sa sune tare ia-ti una mare cea mica nu se pune in discuie

| basy explică (pentru PytterM):

Vreau sa stiu care este marimea oficiala asta m-ar ajuta foarte mult sa stiu:d

| basy explică (pentru PytterM):

M-ar interesa marimea oficiala te rog cat cm diametru are una originala 17 cm diametru e bine?