| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti TPU? Deci vreau sa imi iau dinastia:
http://whostore.ro/produse/puma-creative-guess-who-limit ed-edition
Dar am o problema. Eu port 37 sau 38. Sa iau oare 37 sau 38? Cineva mi-a zis ca marimile pentru incaltaminte masculina sunt mai mari decat marimile pentru incaltaminte feminina, de exemplu 37 la baieti e mai mare ca 37 la fete. Mie mi se pare o porcarie, dar voi ce ziceti? Asa e? Siii am mai auzit eu ca la incaltamintea de firma iti trebuie marime mai mica, si asta mi se pare o porcarie, eu mai am incaltaminte de firma si nu mi se pare ca ar fi altfel, dar voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Eu zic 38 pentru ca adidasii de ex. nu trebuie sa vina fix, trebuie un pic mai mari, sa te simti lejer.

neluL
| neluL a răspuns:

Daca porti 37 la pantofi, balerini, sandale ...pentru articolele sport trebuie sa-ti iei un numar mai mare adica 38.(38 la incaltaminte sport este = cu 37 la incataminte normala)