| BiancaCR a întrebat:

vreau sa strang niste bani si sa le iau alor mei un cadou de craciun dar nu stiu de unde sa fac rost de bani. Ma puteti ahuta cumva? Trebuie sa fac bani destul de rapid. Dau funda! + Aveti idee cam ce as putea sa le cumpar. sau chiar sa le fac?

Răspuns Câştigător
| IvyVonDark a răspuns:

Bani poţi primi de la bunici dacă îi ajuţi cu ceva de obicei...şi mai ales când le vine pensialaughing.Sau dacă îţi dau părinţii bani de cheltuială (de exempşlu 5 lei pe zi) strângei.şi se mai adună.thinking şiiii..la mama ta ai putea să-i iei ce pulover drăguţ sau o eşarfă (aici tu îi şti gusturile) iar la tatăl tău...cam la fel, ceva ce să nu fie scump. Oricum gestul contează!smug

| Ðσℓℓ a răspuns (pentru IvyVonDark):

Asa ma gandeam si eu...

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Poti sa faci imprumut la banca, sa amanetezi cateva bijuterii sau sa vinzi casa bunicilor (daca nu mai sta nimeni in ea).

| Ðσℓℓ a răspuns (pentru William):

Stii ca daca avea optiunile spuse de tine avea un job si avea banii lui nu mai puna intrebarea asta