| UrsuletzChocolatiu11 a întrebat:

Hey TPU... vreau si eu niste status`uri frumoase de dragoste... love struckhappywinking

Cele mai frumoaseee love struck primescc funditaaalove struck

>mersiiibig grin<

Răspuns Câştigător
| Miruniky a răspuns:

º•♥Inima te cheama acolo unde stii.Cand inima te cheama, ai grija, n-o rani.♥•º
•♥De fiecare data gandul ma indeamna:'Lasa in urma totul caci inima te cheama'.º•♥
Dragostea ce ti`o port eu nu ti-a mai purtat`o nimeni niciodata.Sarutul ce ti l`am dat,nu ti l-a mai dat nimeni niciodata, ochii mei albastrii nu i`a mai vazut nimeni in afara de tine niciodata, toate clipele pe care le-am pertecut impreuna nu o sa le mai pertec cu nimeni niciodata...si mai e ceva... iubirea ce ti-am purtat`o nu o sa ti`o mai porat nici eu.niciodata pentru ca ti-ai batut joc de mine, mai lasat sa sufar, nu ti` pasat de lacrimile varsate pentru tine.
Viata mea daca nu ar trece langa tine nu ar conta nu ar fi a mea
linistea mi se asterne noapte in suflet sub privirea ta,
doar sa te privesc doar sa ti vad ochii in lacrimi si apoi sa ma topesc.
Daca ar fi ceva p lume pentru care as muri nu as sta deloc p ganduri stiu ca ochii tai ar fi.
Daca ar fi ceva p lume de care mi-ar fi dor ar fi ochii tai albastri ce-mi dau aripi sa zbor...
Ochii tai ii confund mereu cu marea ma incec in ei,
ei imi spun ce vrei.
Ochii tai de un albastru ca precum este un cer senin ma cheama si vin doar sa te privesc.
De ce inchidem ochii cand dormim? De ce inchidem ochii cand visam? De ce inchidem ochii cand sarutam? Pentru ca cele mai frumoase lucruri nu se pot vedea cu ochiul liber. Cand inchid ochii te vad pe tine...TE IUBESC!
Stelele sunt argintii
Florile sunt albastrii
Trandafirii imi zambesc
Eu pe tine te iubesc.

1 răspuns:
| BloodyBlade a răspuns:

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine"
" Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! " " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… " " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "Sper ca te-am ajutat!big grin