| xoxoxD a întrebat:

Hey TPU:*

Vreau si eu nistee` statusuri de indiferentaa`love struck

Dau funda` pentruu` kelee` mai bunee`love struck

Restuu` votlove struck

3 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

Indiferenta face diferenta!
PoTsi sa pleci ma doare in cot'h[]. Baieti nu am eu? ei sunt peste totbye bye ramai cu bine vezi ca intreaba tarfele de tine

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau
Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

am incercat sa pot ierta dar nu ma lasa inima.imi spune ca nu are rost si nu mai poate fi ce'a fost
E fără tine de mult, pare că s-a obisnuit, Aproape că-si doreste azi să nu te fi iubit…

NU te mai cred` e prea` banal` p0vestea e la final!

Deviza lumii mele este: zâmbeste si ataca, triseaza si câstiga

¦ "Erai un rau ce imi facea bine Dar mandria sh orgoliul meu m'au facut sa renunt la tin

Ai vrut libertate, acum o ai. :]

Cand O so` pierzi.O sa vezi ca ti`e greu fara ea... Chiar daca acum nu crezi

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferenta`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste.
`?`daca si nevoie de mine nu'ss aici! Cheam`o pe zdrean†za †a`smug `? Ca poa†e ea`smug are nevoie de persoaaa †a `?` se î? tř®c autř? at!`smug

Iubeste-o, nu`mi pasa! Pastreaz`o de tot…iar pe mine, priveshte’ma si linge’te pe bot

1.-Nu ma iubesti? Nici eu! -Hai draga. Nu vezi c`am uitat de tine? --Nici nu`mi pasa. -Iti vine bine? Eh. Crezi ca eu mai tin la tine? --Da! -Nu ma ranesti! Dar imi areti cat de copil esti!

2.Huh Stii ca te-am iubit odata? Ai uitat ca vremea aia a trecut! Hai jet! Nu`mi pasa de tine! Ia-ti "dragostea", Si pleaca din fata mea! Nu stii ca o femeie trebuie respectata? Hai mars! Ca nu's dragastoasa!

3. Eh. Iubire? Neea! Papusa? Nici atat! Copilaroasa? Vezi'ti de treaba ta! Hai pleaca! Pleacaa! Nu vezi ca nu esti dragostea mea?

4. Hai jet pa! Si atat! Imi areti cat de copil esti? M'a durut? Nee! N-am simtit nimic pentru tine! Daca ma iubesti va fi bine. Daca nu tot asa! Iti voi spune. Hai jet paa!

5. Oh da Copila de mine Te-am iubit? A fost bine? Nu. Nici pe aproape! A fost rau? Nici atat! M-ai iubit? Fii serios! Dar atunci? Am vrut sa vad cum e dragostea. Cum e? Bolnavicioasaa

| danutssa_2124 a răspuns:

Sunt fractiuni de secunda cand simt ca te dispretuiesc ce trist ca in rest sunt proasta si te iubesc.SI te tot cert Da`ncep sa obosesc Deci plec Nu.mi doresc Da nu`mi dai de ales

As vrea sa uit sau sa dau timpul`napoi Da`regret ca m`m nascut si ca acum sunt printre voi

Imi dai mesaje,stiu adevaru.i crud De cate ori sa.ti spun,nici nu/mi lipsesti,nici nu mi.e dor sa te ascult

Sunt genul de fata ipocrita Genul de fata care stie sa minta ca e fericita

Azi imi lasa ingerul sa plece la o plimbare,imi aprind o tigare si am rog sa fie soare

Probabil poza ta din rama ti.ar sopti"stii nu esti ce.mi doream a fi"

E randul tau sa imi aduci
Un trandafir ars de vant
Iar eu sa iti ofer la schimb
O frunza cazuta pe pamant
Am ales tacerea dar ne vorbeste surasul
Caci avem atatea zambete ce ne opreste plansul
Nu ne mai vedem,dar imi soptesti esecurile
Iar eu te strig sa`ti reamintesc reusitele
E atata lume ce ne inchid visele
Dar nu.i nimic caci noi avem
Pe creier imprimate iesirile
Am temeri,dar le invingem amandoi
Caci nimeni nu poate sa distruga
Lumea creeata in Doi!

Amintirile nu o lasa sa treaca peste Nu se poate obisnui cu gandul ca asta este

Ai vrea sa o ai iar la pieptul tau Proasta,fraiera,urata cum era Ai fost sufletul ei candva

El nu am dezamageste…nu am minte…si am iarta…arata.mi tu o persoana mai minunata

Si n.ai facut nimic sa te schimbi
Nu ai incetat sa minti
Nu incetez sa tac,ca nici tu nu taci
Dar cand o sa trag linie atunci o sa o faci
Stiu,nu o sa iti ceri scuze ca nu.ti sta in fire
Dar uneori trebuie sa.ti calci orgoliu din iubire

Si am facut si am trecut peste tot SI daca e sa o fac din nou sigur o sa pot

Smecheria e sa stai al plaja cand in tara e 0 grade Sa fi respectata chiar daca ai plecat departe

Mi.a zis:"Am sa plec o vreme.o sa ma intorc nu te teme Nu am sa uit ca ne curge aceelasi sange prin vene"

AM dezamagit pe multi,dar multi au meritati.am **** in gat atunci cand m.au facut de *** nu pot uita prietenii ce m.au ajutat oriunde .ti fi prin lume sa stiti :"Nu v.am uitat"

Atunci cand banii stapanesc o femeie inseamna ca sufletul ei a murit demult!

E iar octombrie si ploua marunt Am mai pierdut o vara sperand

Nu te lasa prostit de cei din anturajul tau Ei poate te vor uita Dar ea te va iubii mereu

2 pasii arunca.te d ela inaltime Arunca.te in amintiri cand simti ca nu ti.e bine!

NU o sa rup pozele in care ne imbratisam
Caci mi.e dor de baiatul pe care il iubeam

Uite ce mare am crescut A trecut mult timp de cand nu m.ai vazut

Si ea poate simte la fel,nu vrea pe nimeni decat pe el

Si acum ca.i al tau.Te`ntreb"Esti fericita?"

As vrea sa tina capul sus toate prietenele mele Sa stie ca la greu o sa fiu si eu cu ele

A fost greseala ta.Ai preferat sa crezi ca se va schimba

M.am educat singura cand a venit vorba de sentimente Am realizat ca.n cea mai mare parte sunt doar regrete

Priveste.o in ochii si observa ca nu minte Invata sa o cunostii dupa ceea ce simte.

In realitate stii ca simt ca te prefaci,
CUm sa fie bine cand tu ai ales sa taci?!

Am obosit,la fiecare pas te simt!

EU? am plecta cu capul sus din viata oricui!Chiar daca dupa colt imi vedeam sufletul plangand.

Ma zgarii mereu ca raniile mele sa nu se vindece.

Daca as ridica capul ai fi cu mine Poate esti copilul ce imi lipseste,la bine la greu te gasesc sa imi pun capul pe umarul tau!

Daca esti fata mare si vrei sa.l pui la punct Macar priveste.l in ochii numai privi.n trecut.

Daca ai trecut de spini ajungi la petale la momente speciale ce dau culoare vietii tale

Inima te simte Ti.as spune cine esti dar nua m cuviinte

Atunci fa.o geloasa,rupe.i inima,fa.o sa planga,nu o cauta,nu o privi,fii fitos Dar atunci cand o vei vedea de mana cu altul Taci!

Nu am realizat dar am inteles ca s.a sfarsit Ca acel "te iubesc" a devenit un "te.am iubit"

Daca ii asculti pe altiismugNu poti sa te asculti pe tinewinking

Sufletul meu vrea sa moare pentru ultima oara Mai am de tras doar 3 vise din tigara.

Bine arat bine ma p0rt nu`S pust0aica de eXp0rt

Te maturizezi prea greu sa stii ca nu`s mata sa te iert mereu )

Daca nu m`am nascut printesa m`am nascut perversa devil

º Nu c0nteaza cum ne-am imprietenit conteaZa cu suntem de nedeSpartit º

º Sa pierZi cu elegantZa inseamna victorie º

¦`?`Da¢a ai ?evsie de ?i?e` ?u`s ai¢i` :X! Chea?`s pe zd?ea?†za †a"?Ca ps†e ea`smug a?e ?evise de pe?ssa?a †a `?` se î?tø®c autø?at!`smug

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot ,nu crede nimic … Asa castigi respect .

Daca vrei sa pleci sa stii ca nu e vina mea. N`o sa ma convingi, nu e vina mea. batting eyelashes.

"? Potzi sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ?"

40. M`am saturat!Lui nu`i pasa…acum nici mie…El si-a batut joc…acum si eu…si cu toate astea…Inka il iubesc…mai mult pe zi ce trece…pleak… Lasam`n pace…nu ma mai face sa sufar…
41. Am fost proasta. si-am gresit. Acum ma pish pe toti prietenii care m`au folosit!
42. Te iubesc…! Cat?Cat vrei tu! Cand?Cand vreau eu!
43. "Chiar daca acum spui ca’ti pare rau,imi pare rau si mie dar stii,desi focul nu s’a stins usor devii,ceva din trecut,care a trecut,gata stiu te’am pierdut"
44.N`am , nu vreau , nu stiu , nu`mi pasa ! \dancing
45.se iartaa…dar nu se uitaa lucrurile care doOr
46.haii sa mintsiim ca totuu`ii perfect oh go on
47.oaMenI p` kre` crEdEai ca`i cUnOstI akUm sUnt sTrainI . vIse la kre` sPerai akUm sUnt dUar amIntiri.rolling eyes"
48"A UITA nu inseamna ca nu mi amiNtesc…iNseamna ca imi amiNtesc fara sa sufar."
49 "Ai momeNte iN care te simti "proasta" pentru ca ai avut iNcredere iN ciNeva atat de nepasator."
50.Cine stie daca’si mai amiNteste de miNe. CiNe stie daca isi mai amiNteste de NOI. poate se gandeste la miNe. poate la alta. poate iNca mai traieste pentru Noi,?!"
51.""E aiurea .`sa te minti.`sa crezi ca poti. .peste noapte frate.`sa simti aceleasi sentimente.`frumoase pentru ea.`ca pe acelea pe care le simteai cu fosta~""
52.De cE ii iubIm pE ceI carE ne ranEsC?sI ii ranim pE ceI carE ne iubEsC ?De cE ii aDoram pE ceI carE nE iGnOra ?sI ii iGnOram pE ceI carE nE aDora ?
53.Cand iti va fi rau…sa iti aduci aminte de gandurile mele ptr tine…sa iti aduci aminte ca ti-am vrut doar bine…
54." Nu conteaza cat ma iubesti… atata timp cat te prefaci… "
55. "uneori,ma intreb: "unde esti?ce faci?cu kin t intalnesty?"sad cu ce cuvinte as putea mai ujor sa`ty spun ca me door…."straight face
55"Aude ce vrea`. intelege numai ce`i convine`.oftica`te ca nu o doare de tine."
56""Ce poti sa faci cand visele pier`?Ce poti sa zici cand nu mai ai cer`?Ce poti sa faci cand dragoste-i scrum`?Incerci sa te gandesti la un alt drum`?!…"
57. Nu snt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.
60."Aude ce vrea`. intelege numai ce`i convine`.oftica`te ca nu o doare de tine."
61.Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, ca tine`. |"""
62.Poate ca intotdeauna am fost prea buna` … Dar acum imi permit sa te *** direct in guraaa`
63. "Poate am stat deoparte,poate,cand ai fii vrut sa`ti fiu aproape…Si poate acum pe strada in loc de "Buna" sa`mi spuna: "Poate acum te-as fii tinut din nou de mana"…""
64.Mai sec ca orice vin e ca poate acum te tin de mana, si peste un an sau mai putin ne trezim ca nu mai stim de fapt cum sa ne ocolim… !
65. "[am inteles ca nu-i usor sa pierzi Ce ai fi vrut sa fïe pentru totdeauna.]
66."Mai p0t sChimba cva? Sau deja s`a terminat?Puteam fi feriCita da` 0rg0liu` nu m`a laSat"
67. Durerea te-a maturizat,te-a pus pe gânduri. Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri. Stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri.":"
68. "Poti sa o iei cum vrei Tu.Nu mai conteaza Baiatul isi vede de drum si fata inca viseaza"
69. "E doar ceva de moment.Ceva ce te Face dependent smugsmug!"
71. "As da tot ca zâmbetul de pe buze sa nu îti dispara"
72. esti jalnica si o stii prea binee…nuh ma urâ ca sunt my bunaa ca tinee,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu’ dupa mine si atunki cand e cu tyneee….

Te iubesc ;x , Stii, da? .

0rice razb0i este mai usor in d0i

Tarfa drqu` Esti 0 fara mamy si taty! ai vrea thu` fha dar nu`ai harul sa copiezi originalu`;x

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•happy

Prefa`te ca esti proasta, prefa`te ca nu`ti pasa . dar pentru lume n`ar conta la cat esti de frumoasa ;x

Îmi vine sa râd, am impresia ca esti tâmpit!Ce mortii tai ti-am facut sa nu dormi linistit?

Stiu ca in inima ta mereu voi fi pe primuu`loocccbatting eyelashes:X

You give me sunrise with your smile:X

Never be aloneee:X

As renunta la toate pentru noi
Nu pentru iubire;x
m realizat ca esti un prieten adevarat
Niciodata nu ai uitat sa fi langa mine
Si eu voi fi la fel langa tine!:X

Esti mangaiere fina care mi-a placut!blushing

Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens
O prietenie stransa si-un suflet imens >;d<

Someone’s changed me, something’s saved me and this is who I am.Although I was blinded my heart let me find out, that truth makes a better women. Te iubesc enorm.

Am nevoie de singuratate, ca e destul sa ma gândesc la un chip omenesc ca sa.mi vina sa urlu / ;("

Uneori te sim?i cel puternic – e?ti tu, îi ai pe ei, ei sunt acolo.Tu e?ti cine ?i.ai propus sa fii.Î?i vei aminti de ei.Dar ea ? Vezi tu .pe ea n.ai cum s.o ui?i."

When I was born, devil said "Ooooh fuck, competition !" blushing"

Nu e nimic de iertat când stii ca ai chemat la tine toate experientele din viata ta. De ce te.ai încrunta la cei care îti aduc ceea ce ai cerut ?"

Dupa anumite nopti ar trebui sa ne schimbam numele, caci cu adevarat nu mai suntem acelea?i persoane. ;("

Ramân pasiva fa?a de ce se spune despre mine, sunt o tona de vorbe.n vânt, niciuna nu.i de bine.Oriunde merg sunt câ?iva care mi.ar sparge fa?a ?i câteva pe care le.apuca grea?a. "

Minciuna doare, gesturile îndeparteaza, atitudinea produce ura, gre?elile nasc regrete ?i persoanele. schimba persoane."

Caut iar fericire Intr’un strop de iubire! *)"

\Un barbat pe care l.am iubit plus acela?i barbat care nu m.a iubit fac zero ! "

Vreau privirea aia, vreau acel glas Care ma iubeste si ma scoate din impas !"

Au fost momente de aur,au fost sclipiri de lumina,au fost lucruri pe care nu le-as mai face niciodata ."

: "La nimic nu ne decidem mai iute ca la despartirile pe veci."

Suntem prea grabiti sa mai observam lucrurile frumoase nu ?

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi!"""

Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-

I care about you, I care about me… No, no worry, yes I`m able to be free! :d."

Plecând prin diferite stari in functzie de combinari )."

Eiii bine nu incerc sa te conving… Dar daca n`ai stiut, astazi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul . Imi aleg tipul preferat de baiat…"

"Itzi spun … Sa nu ma intorci iarashi din drum … ."

"Ei mi-au spus ca timpul trece tic-tac…tic- tac. Ca treaba se raceshte. :

"Sh n`am de gând, sa te mai las curând… Sh totushi ma crezi pe cuvânt, chiar daca o iei razând. ."

"Intr`un final, neashteptat… Lumânarile se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating…"

Intr`o oarecare masura e tare… Sa crezi macar pentru o secunda ca ai lumea la picioare. ."

"Se spune ca iubestiodata in viata, o singura iubire… Atunci cum se face ca suferim la orice despartzire? ."

Ciudat, inca iti simt absentza, pare aberant… whistling."

N`am dor de casa ca nu m`am pocait. Sh lasa`ma frate sa rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lashi afara sentimente, clar, devi slab! ."

Sh am intzeles odata cu timpu` ca nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

Daca vrei sa pleci sa stii ca nu e vina mea. N`o sa ma convingi, nu e vina mea. batting eyelashes."

"? Vreau sa zambesc,e dimineata . Tre’ sa’mi pastrez pofta de viata ! ?"

"? Potzi sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ?"

PoaTe sa se puna si-n cuR si-n Kp . K tot de MiNe aRe drag blushing

"? Dar esti departe! Te vreau aproape ! ?"

Si am alergat sa invatz sa visez! Si am alergat sa invatz sa iubesc. oh go on! ?"

"? Stiu ca sunt pe lume mii de flori !Dar numai tradafirii imi dau fiori ! blushing. whistling. ?"

"? Ezita sa crezi ca viata e trista !Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ?"

"? Sentimente uitate!Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? ?"

"? Durerea te’a maturizat,te’a pus pe ganduri blushing!Te’a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ?"

"? Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti ! ?"

"? Stii si tu,au trecut momentele…Doar eu si cu tine Ia spune,iti mai aduci aminte ? . ?"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost

Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-

I care about you, I care about me… No, no worry, yes I`m able to be free! :d."

Plecând prin diferite stari in functzie de combinari )."

Eiii bine nu incerc sa te conving… Dar daca n`ai stiut, astazi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul . Imi aleg tipul preferat de baiat…"

"Itzi spun … Sa nu ma intorci iarashi din drum … ."

"Ei mi-au spus ca timpul trece tic-tac…tic- tac. Ca treaba se raceshte. :

"Sh n`am de gând, sa te mai las curând… Sh totushi ma crezi pe cuvânt, chiar daca o iei razând. ."

"Intr`un final, neashteptat… Lumânarile se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating…"

Intr`o oarecare masura e tare… Sa crezi macar pentru o secunda ca ai lumea la picioare. ."

"Se spune ca iubestiodata in viata, o singura iubire… Atunci cum se face ca suferim la orice despartzire? ."

Ciudat, inca iti simt absentza, pare aberant… whistling."

N`am dor de casa ca nu m`am pocait. Sh lasa`ma frate sa rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lashi afara sentimente, clar, devi slab! ."

Sh am intzeles odata cu timpu` ca nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

Daca vrei sa pleci sa stii ca nu e vina mea. N`o sa ma convingi, nu e vina mea. batting eyelashes."

"? Vreau sa zambesc,e dimineata . Tre’ sa’mi pastrez pofta de viata ! ?"

"? Potzi sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ?"

PoaTe sa se puna si-n cuR si-n Kp . K tot de MiNe aRe drag blushing"

"? Dar esti departe! Te vreau aproape ! ?"

Si am alergat sa invatz sa visez! Si am alergat sa invatz sa iubesc. oh go on! ?"

"? Stiu ca sunt pe lume mii de flori !Dar numai tradafirii imi dau fiori ! blushing. whistling. ?"

"? Ezita sa crezi ca viata e trista !Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ?"

"? Sentimente uitate!Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? ?"

"? Durerea te’a maturizat,te’a pus pe ganduri blushing!Te’a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ?"

"? Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti ! ?"

"? Stii si tu,au trecut momentele…Doar eu si cu tine Ia spune,iti mai aduci aminte ? . ?"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost"

Femeile sunt ciudate, neintelese, absurde, fascinante, ingenioase, orgolioase, capricioase, complexe….
Femeile sunt asa pentru ca:
1. doar ele se pot trezi in mijlocul noptii, pentru ca si-au amintit ce vroiau sa spuna in decursul zilei si nu mai au rabdare pana dimineata
2. se supara pentru ca ai spus ca dimineata ai sa le faci micul dejun si tu dimineata le scoti in oras (trebuia sa-ti respecti promisiunea)
3. pot fi fericite, astfel incat ai senzatia ca plutesc, si iubitul sa faca o glumita janica, iar ele sa nu mai vorbeasca toata ziua cu el
4. se pot indragosti de un baiat virtual atat de tare, incat au senzatia ca asa este si in realitate
5. pot sa-si imagineze si sa vorbeasca la nesfarsit despre povestea lor de dragostea care a durat intre o zi si o saptamana
6. nu trec peste, decat foarte greu, dar si atunci inca isi mai amintesc si se supara iar
7. dau scuze penibile sau se eschiveaza pentru ca pur si simplu nu vor sa doarma la tine, dar nu stiu cum sa ti-o spuna
8. atunci cand sunt triste e de ajuns ca cineva sa le faca sa zambeasca si pentru moment uita si sunt bucuroase
9. pot vorbi ore intregi cu prietenele despre absolut orice: barbati, sex, pantofi, carti, mancare sau de ce luna se numeste luna si nu soare
10. pot sa se vada cu aceleasi prietene (pe care le stiu de o groaza de timp) o saptamana intreaga la rand, non-stop, iar in a 8-a zi tot sa mai aiba despre ce sa discute
11. sunt atat de naive, incat cred ca el le va suna a doua zi, dupa ce l-au cunoscut pentru prima data aseara si el chiar le-a spus ca n-o sa le sune, dar in gluma

Uite aici mai multe! .
FunditsaaA?big grin

| Biiby a răspuns:

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai demult...Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multzi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar qum baietzii nu au reusiit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fii greu , tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusia ta!Am sa'ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da , insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta" ,gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : sihh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul,Tu esity doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta si stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA!si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special , Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani?Banii n-o sa cada din cer!Vrei prieteni?Invata sa vorbesti sincer!Vrei respect?Invata sa respecti,sa oferi!Trebuie sa meriti tot ce ai!Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange !Capul sus sunt alaturi de tine !Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi?Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti!Cine e destept sa-nvetze,prietenii au multe fetze!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila,cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie ,ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . ptr.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !
regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine,nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

sper ca.ti plac :*.