| xoxoxD a întrebat:

Hey TPU:*:*

Vreau si eu nistee` statusuri love struck

Dau funda` pentruu` kelee` mai bunee` si mai multee`love strucklove struck

Restuu` votlove struck:p

5 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
Ti-am pus si in engleza ptc sunt mai interesante :d. fundita te rooooog! puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes

| anotza a răspuns:

De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`?omu`nebârfit e un ratat`. •

Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

N`as putea vreodata sa o las la greu!:X

Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."º

Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de a mea

ce ziceti voi ? stiti bine cã nu-mi pasã . voi sunteti multe, eu sunt doar una, dar la toate vã dau clasã ! :X

fetele . incercatsi si va controlatsi . chiar numai pe mine ma invidiatsi ?
stiu ca vreti sa fitsi ca mine , dar gelozia voastra ? zãu cã nu tsine [-

StOoP! GaTa-GaTa,nU vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine ,ca si mie imi convine

"Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Tocu` e inalth , efectu` e scontath... Toate privirile se intorc automath`!

Domnishoara e de pus in rama` ! Nu ca orice panarama`

Ma Gandesc La Ce Nu E Permis, La Ce e Interzis La Ceea Ce Numesc EU Vis

.Eu traiesc 2 vietzi diferite sti tu prea bine` . una cand snt singura si una cand sunt cu tine .

Tre` sa fii tare sa demonstrezi ca poti` Sa fii in centrul atentiei si mai presus de toti`!

Zambetul ei de copil nu se razbuna. Te face sa te simti cel mai puternic cand o ti de mana.

Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana

Vorbim la telefon si iti spun ca mie bine . TE MINT . Bine imi e doar langa tine

Nu e pacat sa pierzi iubirea pentru`o cearta ? Amintitzi`va de voi cum va iubeati si altadata.

Fitele mele nu iti plac` `.Dar pentru mine faci orice` .

Imi place ca ma crezi, da tot spui ca eu mint. Imi place asa, nu stiu,felul cum ma faci tu sa ma simt![:X]

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte.Tu nu prea o minti pe ea.Dar ea mereu te minte !

Oi fi eu fatã bunã,dar nici chiar asa… Sã te las sa il iei tu din viatsa mea

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATAT

SUnT Fitzoasa NUti ConvinE Nu Te uitha LA mine

0 sa`mi intselegi pr0blemele la timpuu` p0trivit

Imi pare rauu`, dar n`am pretz! T simtsi pr0prietaruu` me0, snt mai mult decat atat! Crezi ca snt un tr0feuu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

Frumusetsea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Îţi aduci amitne de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Zambetul tau e fals ca de obicei . Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata,care era preferata ta odata

itsi placeh cum te privesck .itsi placeh cand itsi zambesck ! .itsi placeh la nebunie cand batt apr0pouri ca te iubesck ! ?

[ ]]… sunt echilibrul irezistibil intre { amar } si { dulce } …[[ ]]

as vrea sa stii :] . sa stii ca merg mai departe ;x . orice ar fi >:] .

exagerezi.meditezi. exersezi. incerci sa ma copiezi. stiu ca vrei mintea mea. si so copiezi nu vei putea. .ce frumoasa incercare. dacopia nu are valoa

ubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate;x

lasatzi'ma sa invatz din propriile greseli...nimeni nu'i perfect...:X:X:X:X

E atat de dulce cand o strangi la piept,e asa frumoasa cand tu ii zambesti,atat de fericita cand ii spui ca o iubesti ! :X

Dultse.

T.`o.O.betSc

Doar ,pur si simplu te adoul :X :X

Poveste fara sfarsit

Ubestc

Adoul tscumpule:X:X:X:X

pun suflet in orice fac ,din zi in zi tot mai mult iti plac

E fata kre e mereuu` langa tne, fata a carei privire`tsi fke binee`

Iti place cum se misca,cum se imbraca,orice i`ai face nu te`ai multzumi cu o bucata,o vrei toata sa fie numai a ta.Promiti sa ai cea mai mare grija de ea![;x]

Poate intr'o zi ma vei cauta, si le vei spune tuturor:Lipseste EA! ♥

A doua oara n-o mai fac ! Mi-am bagat mintile în cap . Promit ca O sa Fiu cuminte De acuMa inainTe !

S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x
Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*

Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.

Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt ! "

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

Ce crezi mah ca Ma Faci GeloaSa? . Nu Fraiere Nu ma intereseaza . Nu'mi Pasa Nici de tine Nici de EA . EsTy Chiar pRoSt Daca cReZi Asa . Haiii Te Pwpa Amika Ta!

Sunt ce dOreSti`, ce` priveSti , Dar ce Nu pOtzi` avea __ Hei , c regeti aCu' mai mult ? SanSele kre le'ai avut sau c ai pierdut? b-)

Ai mintit prea mult,cine`e crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada. : -J

~"Imi spui vorbe goale...vrei sa ma vrajesti...STOP BABY ! Yo nu mai cred in povesti
Priveste-ma atent ,Si poate cu regret. ! M-ai vazut cu el ,si te-ai uitat inSistent.CrEdeai ca vOi suferii?!Acum nu mai plang,Acum rad, Sa stii !

Crezi ca ma faci geloasa!:O nu dragul meu ,nu-mi pasa ramai cu penala ta ca sunteti praf si tu si ea (dar mai ales ea)

Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

● Ai uitat cand imi spuneai ,Ca dOar pe mine ma ai ?

Cum vorbesc saw cum ma comporth` nu the` intereseaza Atitudinea tha falsa nu ma impresioneaza`Eu simth ca` tot ceea` ce fac e bine`Shi niciodatha n`ai sa` potai schimba` cva` la mne`

Uita`te la bruneta cu stil care te invata sa`ti traiesti viata din plin ;x
Viata ta e ea .Universu` e ea !Mai pe scurt bunetta e viata ta !

Ea poate nu stie cum e dragostea. Si intr'o zi poate va invata. Dar atunci nu va mai fi a ta. ca n'ai stiut sa ai grija d ea

Educata de destin Simt mult Arat putin Eo nu ma`ntrec cu nimeni si nu port alta fata Sunt succese care ma`njosesc Shi infrangeri care ma inaltza.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Shi daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!\

Are o tehnica speciala` Stie exact cum` Sa te bage`n boala.

E stilata,E bine conturata,Parca e dintr'o revista cu modele decupatha
Zambeste frumos Si e atragatoare cand se uita la mine la ce se gandeste oare?
Stie ca o plac si ma pune la incercare dar eu am inceput si am sa lupt in continuare

Nu Ma Laud De Frumusetze Sh Nici De Mare Finetze.Am Yo Farmecu`Meu Asha Dupa norocu`Meu.Nu`s Mare Frumusetze Shy Nici Mare Tandretze.Dar Dak Ma Cunosti.Ajung Sa`ti Fiu Febletze:
Chiar daca e mica • Nu te juca cu ea • Ptr ca mereu a stiut si stie ce vrea ! • ;">
Acuma zi ,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost.C urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.
Tre` sa fii perversa.Ca sa fie lumea a ta.Sa nu lashi niciodata.Sa ti se fure inima

Ii place vrajeala ta. Dar daca zambeshte cand ii vorbesti. Nu inseamna ca ai prostit`o. Ea este cine este

Sunt aceeasi si nu ma pot schimba.M-am schimbat destul si ai profitat d ubirea meaStop atitudineMandria ta e lovitaCaci te-ai jukat cu o papushik ce sentimente imita.
Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!
Ai o adolescenta a ta , o viata inainte , si un suflet . Foloseste`le cu un scop

E un vis care se tot repeta! Si doar in visul meu GASESC LUMEA PERFECTA!

.Cand va mai durea nu ma veti mai vedea plangand, voi trece peste ce va fi,
privind si tacand; voi trata situatia distant si razand!

"Cu putin fard`Si un zambet dulce Vei ascunde,clar Ca inima iti plange!"

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea !

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte .♥

Cu toate faptele .Ea va fi cea care n`o sa`ti intoarca spatele!

Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac ."

Ma vorbesk totzy de parca ma cunosk,fara sa stie cine sunt sau makar cine am fost!

Iti spo0n d0ar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

GreSeala ta ca m`ai laSat,poate acu` itSi aminteSti...Fete ca mne rar gaSeSti"

Vreau ca atuNci câNd te gandeşTi la miNe.să spui:"uiTe fata aSta chiar a ţiNut la miNe !

Nu uita ca tu ai aleS` sa te indepartezi.tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi"
"E timid,e greu sa-ti spuna ca pentru el tu esti cea mai buna "

Am invatSat ca nu trebuie Sa te compari cu ceea ce pOt altSii mai bine Sa faca / ci cu ceea ce potSi sa faci tu ;]

Chiar daca vor trece anii noi v'om ramane la fel.a fost mereu aici langa mine nu o sa uit cate a facut ptr mine :*

Ai fost langa mine la bine si la greu Cand am dat de belele, adica mai mereu

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc ;x . | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x"

Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze.

E timpul sa zambesc!"...sa iert?tot timpul sa uit ?niciodata! x(

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior
Am stilu` meu propriu` de viatsa` Fac un pas` sh stau in fata`
Oricee ` ღ S`ar Intampla ` ● ` Nu Raman ` In Spate ` ╚» ` Am Grija Sa ` Fiu ` ღ ` Mai Presus De t0ate

Nu e vreo nasoala dar nici nu-i Ana Lesko, crezi c-o afecteaza daca fluieri când o vezi`?!

Pentru el esti doar o alta fata Mai mult nu ai fost niciodata El la tine nu tzine d atatea ori te-a facut sa t simti un nimeni
ღ `♥. şi dαCă lui ηu`i pαsă . miє dє Cє mi`αr păsα ... ♥`

shI nU e ca iN fiLme` sa Ma Lashi pT aLtha` ...stii biNe` ca`tzi pOth ofeRi ce nu pOate suBsemnatha` !`

pOi daca the gandehsti la mine Ca la O papuSHa Barbie, gandeshTe-te ca suNt papuSha de caRe nu veI avea niCiodaTa paRte`

Nu sUnt faTa cA oRicaRe .Tzin baieTzii La PicioaRe` .Nu ma uIt duPa oRiciNe` .dOar la ce`Mi convIne` :X

fiE rau saU fie biNe`, viaTzZa meA o VreaO cu tiNe :X ...caNd am ziLe gRele , Imi daI puTeRe :X , ma faCi s zambeSc`

daCa il iubestilasa`l sa plece…daCa te iubeshte tot la tine se intoarce :X

Pfff` :X … iMi pLace cuM ma pRivesti` … iMi pLace cuM imi zamBesti… iMi pLace La neBuniE canD baTzi apRopOuRi ca Ma iuBesti! :X ….
faC cè vReaµ :] …cuM vReaµ … SunT fiTzØaSa cµ ciNe vReaµ …sHi rEa cµ ciNe tRebµiE … tOtµL mI sE oFeRa pE taVa :X … Nµ aM RestRicTzii`

Ai TuPeU? Nu K Al MeU

• Unii nu mα supσrtα ●.Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●.Oricє s' αr intαmplα ●.Vσi zαmbi intσtdєαunα ●.Si nu mα vσi schimbα ●

Esti jalnica si o sti prea bine!Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

Nu plec capu’ nici de-al dracu’, ce-o fi sa fie.

?stergi o lacrima .Dar nu po?i sa Stergi amintiri.:-x"

• Nu te´ mai am ´ sii Sincer nu;| imi pre ´ bine! Da mai bine ´ ma inpac ´ :* cu Ideea dkt ´ cu Tine´ •"

teodata ´ ma intreb ´ unde ejti ? Ce mai fki ? Cu cne Te intalnesti ´Cu c ´ cuvinte as `:] putea mai usor´ s itsi spun ca-mi este dor

Fii` indiferent la c` zic daca` nuu`tsi place sh da`mi pace . 0rikm d0ar grija mea 0 ai d` la un timp inc0ace ."

?Spunea ca a fost o greseala ca au fost impreuna ...Dar inca mai tremura si viseaza ca o tzine de mana!"

"Cuvintele nespuse le vei auzi curand... Promit. :-x

In ´ inima :*Ta Merew ` va Exista' o urma ´ din tot :* Ce inseamna,... Ea! `•"

Sterge`tsi lacrima din gene, lasa`tsi 0chii` tai senini sh nici urma s` nuu` fie c`ai fi plans sauu` ca suspini :X
Nici nuu` stii` ce`a f0st in sufletuu` meuu`, da nici nuu` mai c0nteaza . Sh cand 0 sa`tsi dai seama, s` ramai cu prietenii` tai sh cu 0rg0liuu` tauu`! K nuu` m` mai intereseaza`! :*

"? Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne! "

mi-a plakt ist0ria insa nuu vreauu s`0 repet . Nuu m` invart in cerc, imi place s` merg drept

"Te`ai IndragOstit de `O sqmpa dOmnisJoara`! Da` ea nu Te vrea Iti face viata amaRa

Orice baiat cand 0o vede in secunda d0oi s pierde.Sh auzi cum spun in s0apta: D0amne c bine arata

Si sunt constienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatsie serioasa

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul!E cazul sa fi fericita,toate trec,o sa vina altu` !

a fost bine si cu el, dar vei vedea ca fara el e mai bine.

O sa reusesc,voi avea tot ce'mi doresc,Nu conteaza pretul pe care tre' sa'l platesc,Cu sustinere,sau fara sustinere,Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire

sunt o copila tare, nu las ca orgoliul meu sa fie calcat in picoare, de un oarecare!

Acum e randul meu;xsa ma distrez;xsa fac ce vreau:*sa las grijile acasa:*de azi nimic nu`mi mai pasa>>;x;"
t vad.t aud.da lasa.mai bine.fara tine.nu imi mai pasa:*

Si... nu mai spune ca ma iubesti... azi nu mai cred in povesti
Nu vei stii niciodata ce s'a intamplat, daca te'am uitat sau doar ma prefac
Am acel ceva. sunt genu' de fata care te vrea... da' n'are nevoie de tine

Regreti? iti pare rau? mie deloc. viata e in fata. stii, eu ink mai pot!

De ce sa plang? suflete si zambete stiu si eu sa frang

cuminte? tmida? aparentele inseala! inainte sa ma descrii. vezi sa nu faci vreo greseala

suntem cele mai bune prietene.Sh asa va fi mereu.Pentru ca ea vorbeste SinCEr ...Cum vreau eu !

Nu e sORa mea.pE bUne.dar sunt NoOrocoasSa ca am gasit`o prin atata lUme

Pentru că atunci când mă gândesc la el zâmbesc fără să vreau !

Ai o lume a ta . Caut`o

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

.O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!
Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta ! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!
Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

Priveste-o! Ce vezi? E ea, e fata care desi a pierdut tot ce are, va reusi sa se ridicee si sa o ia de la capat.

• Si imi vreti tot raul din lume , Si va multumesc, v.am pupat si va iubesc!

Petru ca un zambet poa` sa te ridice atunci cand ti`e mai greu.

• Ma plimb pe curcubeu de parc'ar fi drumu' meu , fericita ca un copil care inaltsa un zmeu ;x

Ai sperat, ai visat, ai pierdut. Ce conteaza? Inca mai poti spera, mai poti visa, mai poti invinge ! Asta conteaza !"

Mereu impreuna, peste toate am trecut. Poate azi e greu, poate maine e mai bine. Dar orice s-ar intampla, voi ramane langa el!

S-au intamplat destule si nu regret nimic. Eu il iubesc enorm pe asta mic :X

"Tot ce ‘ i interzis :X E palpitant :X"

"Uh st dOar sa reprOsezi Dar... greselile tale nu le vezi ?"

PotSi sa apartSii Oricui`nu e treaba meah.stiu ca O sa`ti gasesti pe altcnv,dar chiar jh asa simtSi ca este altcineva,ca nu snt eO jh ca nu ma vei puthea uitha!

~Are impresia ca eu stau sa il astept ,dar defapt eu ma indepartez incet .Se uita atent,ma priveste cu regret ,asupra mea nu mai are nici un efect .

Ea e,Fetita ta Cuminte []-Stie Cum Sa iti vorbeaSca,Si cum sa Te alinte-Stie mereu Cat de Dulce Sa iti zambeaSca [-Mai aleS cand vrea Sa te foloSeasca []-A invatat Cand trebuie Sa tipe si Cand trebuie Sa taCa!

Au ramas langa mine exact persoanele la care nu ma asteptam! :-s
Si nu am iubit pe nimeni asa cum te-am iubit pe tine.

Langa mine,prin bine si rau,tu stii cel mai bine cum e sufletul meu"
Esti aici si nimic nu mai conteaza

Am făcut multe greşeli, dar nu regret nici macar una, pentru că la momentul respectiv era ceea ce-mi doream să fac !♥

Pentru ca acele greseli te'au facut sa devii ceea ce esti astazi
~Mereu am simtit nevoia de a avea pe cineva care atunci
când îi spun ca sunt OK... sa ma ia în brate si sa-m spuna: "NU, NU esti .Acum stiu cine mi-a fost aproape si cine m`a ajutat in toate!
Mi'ai dat ce imi lipsea ;x !

●Imi traiesc viata fara regulamente.

Suntem noi mici.Da de`al draq ne duce capu`b-) :X]

Poate ca eu nu stiu ce`i dragostea [love struck] Dar stiu ca de tine m`a legat ceva [love struck]

[♥]imi place cum ma privesti[♥] imi place cand imi zambesti[♥]

.•ღItzi place zambetul si chipul meu de copil Itzi place cum arat Itzi place al meu stil Itzi place ca n`am figuri si ca sunt naturala Itzi place ca exist si ca sunt reala•ღ
Nu-i nimic , pentru că ador felul în care mă minţi doar ca să te scoţi . winking ;x

Ea nu e o papusica.S-o manevrezi cum vrei.Vezi ca fata asta mica.Are în cap o mie de idei

Am invatat sa am rabdare,ca totul iese cand nimeni nu te crede in stare!

Cine te'a facut sa visezi cand nici macar nu dormeai? Vroiam sa zic ca EU.in caz ca nu stiai

Să nu plângi dacă îl vezi cu alta pe stradă ! Ce dreacu ,fată . Tu eşti cea mai importantă ;x

""Desi sunt o pustoaica. Te'am facut sa ma iubesti!Poate sunt eu o copila!Dar fara mine innebunesti

Aş vrea să ţină capul sus tOate prietenele mele ,Să ştie ca la greu o să fiu şi eu cu ele!>

Te am pe tine si asta e tot ce conteaza , restu lumii nu ma mai intereseaza .
Am o inima, un suflet, o noapte si o zi, am vise si sperante, dar mai presus de toate am sentimente si ele iti apartin

Are tupeu` Are rabdare Are si-o` prietena mai barfitoare` Sa ziik` tot adevarul ` despre Ea` ? Ji imediat` dispare` :X:X

➟ вσχєℓє ηє dαυ ƒiσяi`. νiвяєzα ραηα.η zσяi`. ѕн`ℓσcυℓ є idєαℓ`. σ ησαρтє`ƒαяα єgαℓ` !

De Azi Am Un Singur Scop ! Sa Pun Fericirea Mea Pe Primul Loc !

Tte` se intreaba cum " ea " e atat de frmsa. . Dar nu prea se ingrijoreaza daq mai are machiaju pe fata . Nu sta ca tte` zdrentsele in oglinda de seara pana dimineatsa :o .

E fata care nu o poti uita . ;x Baiete Nu stii ce e aia dragostea ?

Ma misc lent Sa te fac pe tine dependent .

Pisii` . Nu fii speriata :* . Daca vroiam sa ti`l iau il luam de prima data ` !

* Strânge`ma în brate si atunci când îti spun : " lasa-ma , n`o face ! "

Astept cu nerabdare sa intri pe mess . Ori m`ai trecut pe invizibil :* ori tu chiar nu intri des

Te rog numai suna . Nu are rost . In seara asta ti-am mai spus " nu te cunosc " =p~.

Apari zâmbind prelungind vara si readuci toata lumina diminetii seara !

~ Liniste :-s ! Ca stii ca am dreptate :o .Nici daca as fi scris o carte n`aveam cuvinte cat mi`e dor sa iti arate .

Cineva m'a intrebat : "Ce vezi la el?" Iar eu i'am raspuns...: "Tot ceea ce tu nu poti vedea"

| ZumZz a răspuns:

Uite cateva care imi plac mie :] :

1.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.
2.Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
3.Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
4.Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.
5.Totul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!
6.Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi.
7.Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!
8. uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece oh go on
9.lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea! day dreaming
10.din fum apar, tu n`o sa ma vezi niciodata clar
11.Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
12.Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. oh go on
13.SenzatsSia`e uniCaa`, do0za de risSc e miCca`. ViCiul meu impliCaa`doar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck :p
14. Orice drum parcurs, e mai frumos in doi
15. Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tinewinking
16.mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut!
17.Adevarul,pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu.
18.Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului.
19.Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand tu ma visezi smug
20.Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange sigh
21.Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa happy
22.Si ce usor e sa zambesti` cand ai incredere`n ceea ce esti`batting eyelashes
23.Si maine e o zi Si maine voi zambi Chiar daca mi`e greu Voi zambi mereu!
24. Uneori amintirile trebuiesc pastrate. Insa cei mai multi se feresc sa faca asta.
25.Nu inghit in sec Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju!
26.Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
27.Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta
28.Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •
29.Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!
30.E doar o fata cat se poate de obisnuita :X Care nu are absolut nimic special. Are zile in care parul ii sta ca naiba, si zile in care arata extraordinar :X
31.Zambetul este accesoriul meu preferat.
32. goneeee

Uite si cateva status`uri / versuri luate de mine din diverse melodii happy

34. You're alwais on my mind day dreaming, I talk about you all of the time love struck!
35. Please tell me who you are, So I could show you who I ambatting eyelashes
36. Why don't you just tell me the truth about me and you love struck smug
(melodie : Avril Lavigne - Stop Standing There)

37.I've broken all my promises to you! sigh
38.Why do you do this to me? crying
39.You make it hard to smile because, you make it hard to breathe...
( Melodie : Secondhand Serenade-Why)

40.Hands to the sky, and through your head back day dreaming \:d/
41.I can love again tonight we bounce this track, and I don't care what anybody thinks about that;]
(Melodie : Calvin Harris - Bounce DJ Scoop Drum&Bass Dubstep Remix 2011 )

42. This music makes my heart sing! \dancing
( Melodie : Leighton Meester - Body Control )

43.They think i never cry!
44. I am fragile, too... just by you!
(Melodie : Kerli - Fragile)

45. I love how you hurt me!
46.Sick and tired of needing your AFFECTION! sigh
47.Give back my heart that you body rejected
48. I need attention or i'm gonna die! sad
(Melodie : Tokio Hotel - Attention)

49. E atat de tacuta, misterul iti provoaca o privire tacuta happy
50.Pentru tine e de neatins, nu-i ca o stea e chiar ca o stea.Te-ai prins? smug
(Melodie : NaNe-Ca O Stea)

51.Lasa grijile vreau sa te vad zambind! happy Cand suntem impreuna visele se aprind love struck
(Melodie : Ego - Pentru ca te iubesc)

52.You love me for who I am, like the stars hold the moon!
53.You appear just like a dream to me! love struck
(Miley Cyrus - When I Look At You)

54. I love you like WOE! love struck
(Melodie : The Ready Set - Love Like Woe)

55.The Drug In Me Is You! love struck
(Falling In Reverse - The Drug In Me Is You)

| Tooooo a răspuns:

Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie…!
Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti
Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC!
Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie!
Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC
S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…
Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…
Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…
Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…
Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…
Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…
Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…
Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea?!
Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?
Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC!
Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând?!
Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC!
Dacă pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc şi este ceea ce simt pentru tine ar trebui să te uiţi afară să vezi că a început să ningă…
Eşti primul meu gând înainte de a mă trezi şi eşti ultimul meu gând înainte de a mă culca…
Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale…. chiar dacă pleci, urmele îţi rămân acolo…
sunt mai multe daca le citesti iti vei da seama unde se termina unu ca asa le am si eu asa ca nu am cum sa le fac altfel

| Anne12345 a răspuns:

Buna! happy Uite cateva pe care le folosesc eu :

*Sau intamplat destule si nu regret nimic

*Uneori gesturile frumoase sunt gresit interpretate!happy
sti. unele vorbe si fapte pun capacu la toate.

*Memoriess stays when the rest leaves.

*Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E
Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte.love struck

*Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. kiss

*Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

*Si nu mi-e frica, el e langa mine, si totul va fi bine

*Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

*Nu’s fitoasa.prea putin imi pasa. uita’te la tine si apoi vorbeste de mine!

*Se spune ce vremea e frumoas atunci cand in suflet e soare!

*Chiar n-are sens... ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens.

*Cuvintele tale nu ma mai ating! oh go on

*Baietii au balansul lor fenomenal, dar intordeauna fetele au rolul principal!

*Credeai ca ma vei oftica, cu cate`o panarama de'a ta =).Nu!, Tu Doar scadeai in fata mea.

* Stiu sa fiu dulce. Dupa ce tu mi-ai lasat gust amar.batting eyelashes

*Stelele nu cauta sa fie faimoase.Ele doar Stralucesc.; X

*Realitatea este rece `!

Sper ca te-am ajutat! :*