| WannabeBarbie a întrebat:

Hey! Va intreb si eu ceva.Am 16 ani, 1.60 si 52-53 de kg...Sunt chiar asa de grasa?crying

10 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

sigur ca nu, lol cine te-a prostit asa, ca-i sparg fatau waiting
ar trebui sa ai 160-100=60-10(pentru ca ai sub 18 ani, cand ai peste nu se mai scade 10)=50, deci, esti perfecta asa, daca esti totusi obsedata, slabeste, mananca mai putin si fa mai mult miscare, dar mai mult de 3 kg sa nu slabesti!
dar eu zic sa fii linistita, asa esti perfecta love struck

| Amy a răspuns:

Sincera sa fiu, nu ar fi rau daca ai mai slabi un pic.cam 46-47 de kg sunt potrivite pentru inaltimea ta.

| loredana_1863 a răspuns:

In nici un caz...adica, de exemplu eu am 1, 67 si 57 kg si toti imi spun ca nu sunt nici grasa, dar nici slaba.

| Coconut a răspuns:

Nu. nu esti grasa. cunosc fete de 12 ani cu greutate mai mare de atat care nu sunt chiar asa de grase. Dar depinde si de fizic, daca ti se pare ca esti grasa, incearca sa slabesti. Pentru propria ta satisfactie. :*happy

| lucian a răspuns:

Nu

| mistakeofyourlife a răspuns:

Nu esti deloc. happy La inaltimea si varsta ta esti perfecta. big grin

| Putzifer a răspuns:

NU!
esti chiar de o greutate ideala
dar unii oameni sunt tari in OASE adica oasele sunt mai grele si de aceea au mai multe kg
dar asa sunt oamenii ciudosi (scuze de expresie)care zic ca aia e grasa ala e slab deci zic ca nu prea se merita sa i bagi in seama asa ca
succes

| NebunaDupaRobert a răspuns:

Mie mi se pare ca esti destuul de potrivita la varsta ta si la inaltimea ta sine ti-a spus ca esti grasa? nu-ti face griji esti potrivita :X:*. fundita?

| LotusRadioactiv a răspuns:

Aoleu fatoooooo esti grasa de rupi cantarul! sa nu te mai sui pe el, saracu'! (nah doar glumeam scuze happy. Nu esti deloc grasa eu chiar am 54 de kilograme si aceste kilograme nu depind de grasime ci si de dimensiune etc. Numai tu stii cum arati si daca nu iti convine ai putea sa respecti mesele principale ale zilei si sa faci sport cel putin o jumatate de ora)

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Nu esti deloc grasa...nu trebuie sa fi nici foarte grasa nici foarte slaba. pentru varsta ta esti extrem de bine, normala, nici prea prea nici foarte foarte.