| Mitchi a întrebat:

Hey...va rog dati-mi un sfat!
Prietena mea cea mai buna este indragostita de baiatul pe care-l plac si eu.Deci suntem indragostite de acelasi baiat.Problema e ca baiatul respectiv este indragostit de mine si mi-a cerut prietenia.Prietena mea chiar nu a aratat furie sau ca s-a suparat.Ba chiar rade de fiecare data cand ma vede cu el.Se amuza de ce facem, dar eu stiu ca in adancul sufletului sufera.Este imposibil sa nu sufere vazandu-ma mereu cu el, ea find indragostita de el.
Credeti ca aceasta o sa ne afecteze prietenia in timp? Chiar nu vreau sa pierd aceasta prietenie. Ea este o fata super buna, mi-a fost alaturi si inca imi este.
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai vb cu ea, intreab-o: mai fato sau cum ii zici tu, ce facem cu baiatul asta, eu momentan sunt cu el tu ce zici te superi pe mine ca sunt cu el, el e indragostita de mine daca era de tine eu nu ma suparam, tu ce zici? Eu nu vreau sa ne certam de la un baiat, deci cum facem? si daca iti este prietena adevarata va va intelege pe amandoi si va trece peste, si vedeti ca ati exagerat, nu sunteti indragostiti nici unul dintre voi 3, inca nu ati ajuns in stadiul de dragoste, va placeti mult cam atat... Oricum e un sentiment frumos cand e reciproc! Mult noroc cu baiatul si prietena ta... Sper ca te-am ajutat, funda? Plzz

| IndescribableChild a răspuns:

Caz classic. 2 fete care intamplator sunt BF si colac peste pupaza sunt indragostite de acelasi baiat. Pai... daca el te-a ales pe tine tu nu ai decat sa accepti. Daca iti este atat de prietena iti va intelege situatia si te va sustine. Cat despre pretendent si prietena ei pot fi prieteni.
Am fost pusa in postura ei si nu a fost nici un fel de invidie chiar ma bucuram pentru ei deoarece aratau bine impreuna.
Treci peste prejudecati si fa ceea ce ti se pare corect, nu ceea ce crezi ca se va intampla.
Succesuri, IdescribableChild kiss

| cristime a răspuns:

Ii prietena ta cea mai buna nu? Nu ar trebui sa va afecteaze prieteni dar ar trebui sa vorbesti cu ea. Ea arata ca ii o prietena adevarata si nu se baga degeabawinking. Deci cred ca ai noroc cu ea.

| Myclaudia_Iulyana_1997 a răspuns:

Eu i-as zice asa: [Fato (sau ma rog numele ei cum o strigi tu); spune-mi daca chair il placi pe acest baiat pe care si eu il plac as vrea sa stiu daca u vrei sa stai cu el adica inteleg faptul ca tie iti place de el si poate suferi fiindca ma vezi pe mine cu el dar el trebuie normal sa "aleaga" asa cum e normal... daca vrei vb cu el] ceva de genu sa-i zici; nu stiu