| Draghicieladenisa a întrebat:

Hey! Vreau si eu o lista cu niste carti bune romanesti gen: Rusoaica, Lorelei care nu se studiaza la scoala, dar care sunt de Doamne-ajuta tongue. Cine imi recomanda cele mai multe carti(pe care sa nu le fi citit) primeste fundita!

Răspuns Câştigător
| olly13 a răspuns:

Ciresarii - C-tin Chirita, La Medeleni - Ionel Teodoreanu, tot ce a publicat Eliade, Maria si marea - Radu Tudoran, Descult - Zaharia Stancu, Viata la tara - Duiliu Zamfirescu, Toate panzele sus - Radu Tudoran, Dumbrava minunata - Mihail Sadoveanu, Europolis - Jean Bart, intunecare - cezar petrescu