| Sunshin3 a întrebat:

Heyow TPU! XDD Sunt zodia capricorn. Ce defecte si calitati am? laughing >8- :-s

Răspuns Câştigător
| hamudihamudi a răspuns:

Capricorn (22.12-20.01)
Planeta dominanta: Saturn, planeta parvenirii si anchilozarii.
Animalul sacru: catârul
Personalitate: Capricornul e un parvenit planificat, care se chinuie sa ajunga în motul ierarhiei si-si urmareste interesele cu îndârjire de buldog. Perseverenta cu care merge pe drumul stabilit arata ca de fapt nu are alternative sau alte bucurii în viata. Încapatânarea lui este monumentala – mai mare ca a Berbecului si a Taurului, care sunt, totusi, niste vietati relativ normale. Si la capitolul rezistenta sta bine – în cazul unui cataclism planetar s-ar numara printre putinii supravietuitori, alaturi de sobolani si insecte. Grozav de suspicios si sigur ca nimeni nu e mai competent ca el, n-are somn daca nu controleaza totul. Detine un stoc impresionant de temeri si complexe pe care, fiind foarte orgolios, face eforturi sa si le mascheze. De aici, o permanenta încordare, care-i da aerul cuiva care a înghitit o coada de cazma … fiind din cale-afara de plictisitor, îsi gaseste greu o pereche care sa-l suporte. Singurul care îl tolereaza este alt Capricorn.
Meseria potrivita: în asigurari, IT, liftier, calugar, paznic.
Pizza magica: Margherita
Medicament norocos: antidepresivele.

fundawinking

1 răspuns:
| Thunderstruck a răspuns:

Defecte : ca poti crede in asa ceva.
Calitati : nu stiu.