| кא๔ a întrebat:

Heyy. o intrebare cam foarte tampita.
Am la mine in clasa un baiat care a fost cu colega me de banca care se nimereste sa fie in acelasi cartier cu mine. au fost impreuna de cateva ori iar cand s`au certat eu i-am impacat,, ultima oara cand s`au despartit nu am mai putut face nimic. ideea este ca imi place de el.ma inteleg foarte bine cu el. acum nu stiu ii face ochi dulci ei si o ia in brate dar doar atat dar si cand stau eu singura vine si sta cu mine... daca am nevoie de ceva ma ajuta cu placere. pe prietena mea o tot enerveaz faptul ca el insista intreband`o intruna daca vrea sa mai fie impreuna. NU sunt geloasa dar ce sa facc? ma place sau totdupa ea >umbla? dau fundita la cel mai bun sfat si nu vreau raspuns gen afla daca te place. nu am cum sa aflu asta daca intreb prin clasa toti vor rade.crying help me. apropo pentru cultura voastra generala sunt clasa a 7 a am 14 ani...

Răspuns Câştigător
| Annie_6583 a răspuns:

Din ceea ce am citit, eu cred ca te place si pe tine, insa ca prietena(sa-i dai sfaturi, sa-l ajuti, mai exact umarul pe care plange). Inca mai umbla dupa prietena ta pentru ca mai tine la ea(stii cum se spune:unde a fost foc ramane cenusa), dar daca ea il va respinge in continuare, baiatul sa va plictisi sa tot insiste si cel mai probabil consolarea vei fi tu. Poti afla daca inca o mai place, prin simplul fapt ca esti prietena lui si il poti intreba sub pretextul ca il vei ajuta sa se impace cu prietena ta.

Sper ca te-am ajutat.Bafta!

1 răspuns:
| ChocaholicBi a răspuns:

Pai, eu cred ca te place ca si pe o prietena. Nu cred nici macar ca ii trece prin cap ceea ce vrei tu. Incerca sa te apropii mai mult de el. Poti face ceva de genul asta : Ii spui sa mergeti la un film cu catia prieteni de ai tai ca aveti un bilet in plus si de fapt nu invita pe mineni, iar cand el vine spune-i ca accei prietenii au amanat si ca puteti sa mergeti voi, ii spui cam ceva de genul,, hai sa megem noi ca am dat o gramada de bani pe bilete ``. Asa aveti o intalnire in doi, daca ii a placea poate te va mai invita, daca se comporta la fel dupa asta, eu cred ca vrea sa fiti doar prieteni. Succes! Funda?