| UnUrsuletsMaiMic a întrebat:

Heyy TPU! fundiitsaa! :X:X. maine dau teza la romana :-s. o sa avem de facut o compunere... [descriere. de anotimp thinking s-ar putea ]. idei de figuri de stil? big grin...

Răspuns Câştigător
| AleX14_1626 a răspuns:

„Afara ninge, ninge si apriga furtuna..."
„ O! farmec, dulce farmec a iernii calatoare"
„ Crivatul din meaza-noapte vijie prin vijelie"
happy Sper ca te-am ajutat. funda?happy

3 răspunsuri:
| kiky278 a răspuns:

Pai ca sa iti dau figuri de stil spune-mi ce anotimp vrei sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol

| fabulousgirl a răspuns:

Pai ai putea sa le iei chiar din poezii cum ar fi Iarna/Miezul iernii de vasile alecsandri, Toamna de tudor arghezi, Noapte de iarna/Noapt de toamna de g. toparceanu, rapsodii de primavara, etc