| anonim_4396 a întrebat:

Heyy TPU! vreau si eu retete de prajituri fara oua si usor de facut

1 răspuns:
| Swany a răspuns:

Bombe din biscuiti
Ingrediente
350g biscuiti, 100g unt, 1 pachet de zahar vanilat, 500g zahar farin, 10-12 linguri de lapte si 100g de nuca de cocos, cacaoIngrediente
350g biscuiti, 100g unt, 1 pachet de zahar vanilat, 500g zahar farin, 10-12 linguri de lapte si 100g de nuca de cocos, cacao
Mod de preparare
350g biscuiti macinati se amesteca cu 100g unt, 1 pachet de zahar vanilat, 500g zahar farin, 10-12 linguri de lapte si 100g de nuca de cocos. Se fac bilute cat o nuca. Se tavalesc prin cacao si se lasa cateva ore la rece sa se usuce. Se pot face si fara sa se dea prin cacao.