| Ls a întrebat:

Heyy ^^ Vreau statusuri vesela love struck fericire [funda]

Răspuns Câştigător
| brokenangel2011 a răspuns:

1. Ai Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Du-te vere!

2. O gãinã avea 2 picioare in special stângu`!

3. Se tin fetele de mine parca`si fii actor din filme!

4. Bate si ti se v-a deschide… proces penal!

5. Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra…

6.cand eram mai mica si plecam p l o nunta toate babele ma luau de obraji si ziceau,, Lasa ca si tu urmezi"acum cand ma m facut mare si ma duc pe la o inmormantare iau babele de obraji si le zic,, Lasa ca si tu urmezi"

7. M’am nascut normal. Scoala m’a tampit.

8.Azi noapte am avut nevoie de tine atat de tare, incat m-a durut. Am vrut sa fii în mine, sa imi arati ca te pricepi la magie. Dar nu te-am gasit, PARACETAMOL idiot!

9.psihologul mi-a spus ca sunt nebun, vocile din cap insa imi spun ca nu e adevarat
10. viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna

11. daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!

12. virusu’ pacii o dat peste compu meu si mi-o sters toate manelele

13.Mare e gradina lui Dumnezeu…cu portile larg deschise…si prostii sar gardu’…

14. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

15. Nu te baga in lumea drogurilor…. suntem si asa destul de multi

16. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

17. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.

18. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

19. Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.

20. Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

21. Nu sunt complet inutil…. cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

22. A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

23. Cel mai important nu este sa stii! Mai important este sa ai telefonul celui care stie.

24. Eu nu sufar de nebunie…. ma bucur de ea in fiecare minut.

25. Este bine sa lasi bautura…. insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

26. Banii nu fac fericirea…. o cumpara gata facuta.

27. Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid.

28. Fugi de tentatii…. dar incet sa te poata ajunge.

29. Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.

30. A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.

31. Daca o pasarica ti-a soptit ceva…. atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.

32. Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

33. Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc.

34. Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

35. De ce sa bei si sa conduci …. cand poti sa fumezi si si zbori?

36. Pentru mentalitatea de *****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!?

37. Daca m-as gandi, dac-as lua-o-n serios, De-as avea 9 vieti si-un stil de viata dubios, mi-as trai vietile din plin fara regulamente - 8 le-as irosi - 1 as pastra-o pentru sentimente.

38. Fac baie…. cu rechinii…. nu cu rinichii chelule! cu rechinii"

39. Lasa ca daca vreau sa vb. te caut eu! "

40. Hai sa dam mana cu mana…………… sa facem mai multe maini!"

41. N-am status

42. Ce status de ***** am!

43. Ce status de ***** ai!

44. Te uiti ca prostu’ la statusu’ meu" sau mai adaug "ca e albastru www."

46. sss MAI USOR! aaaaaAsssaaAA! Daaaa! Mai JOS! Da! exac mijlocul ma doare… ahh ce bine faci masaj "

47. imi infig cuie in plamani

48. Este bine sa lasi bautura…insa rau este sa uiti unde ai lasat-o

. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele.

. Muzica e refugiul sufletelor pe care le-a ranit fericirea
. Fiecare gand ar tb sa aminteasca stingerea unui suras.
. o sa mori bah puta ascultandu-l pe gutza

. Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

. Cine rade la urma…nu s-a prins de gluma

2 răspunsuri:
| asy25 a răspuns:

Nu va fie frica de fericire. nu exista

fericirea este o statie pe drumul dintre prea putin si prea mult.

nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi la loc nodul ramane.

nu uita trecutul doar ca se te gandesti la viitor.

am citit in clasa ca nu este bine sa chiulesti asa ca am lasat cititul.

daca citesc o carte este foarte bine, daca citesc 2 sunt prea multe da 3 deamu` s putine.

Eu n-am ştiut că dacă eşti beat
Te faci deodată acrobat.

nu crede in miracole.bazeazate pe ele.

De ce tot se vorbeste`n lume precum ca viata scurta e
Dar nimeni nu ne poate spune in comparatzie cu ce
De ce?

Vrei sa cunosti lucrurile? privestele de aproape. vrei sa-ti placa? privestele de departe

Fetele/Baietii imi bat in geam. Nu aud, am termopan.

Sunt in iad... vreti sa va trimit ceva cald?

Ma misc ca un melc... ma doare-n cochilie

Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea...

Exista 2 cuvinte care te ajuta sa deschizi multe usi: trage si impinge

Nu-mi merge statusul!

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

NU TE GANDI NICIODATA LA VICTORIE.GANDESTE-TE SA NU PIERZI

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.

Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampit.

Nu pot sa vb acum, am mancat ceapa…

Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei……. politia pompierii si salvarea

Sunt un prost dar cand ma uit in jur ma linistesc

Cine e harnic si munceste, ori e prost ori nu gandeste.

Fac cinste... plateste vecinu!

Poti fuma langa mine, daca nu te deranjeaza ca voi vomita pe tine

Am status…dar nul zic.

N-am Bani de Status, I-am cheltuit pe Avatar

Nu va fie frica de fericire. nu exista

fericirea este o statie pe drumul dintre prea putin si prea mult.

nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi la loc nodul ramane.

nu uita trecutul doar ca se te gandesti la viitor.

am citit in clasa ca nu este bine sa chiulesti asa ca am lasat cititul.

daca citesc o carte este foarte bine, daca citesc 2 sunt prea multe da 3 deamu` s putine.

Eu n-am ştiut că dacă eşti beat
Te faci deodată acrobat.

nu crede in miracole.bazeazate pe ele.

De ce tot se vorbeste`n lume precum ca viata scurta e
Dar nimeni nu ne poate spune in comparatzie cu ce
De ce?

Vrei sa cunosti lucrurile? privestele de aproape. vrei sa-ti placa? privestele de departe

Fetele/Baietii imi bat in geam. Nu aud, am termopan.

Sunt in iad... vreti sa va trimit ceva cald?

Ma misc ca un melc... ma doare-n cochilie

Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea...

Exista 2 cuvinte care te ajuta sa deschizi multe usi: trage si impinge

Nu-mi merge statusul!

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

NU TE GANDI NICIODATA LA VICTORIE.GANDESTE-TE SA NU PIERZI

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.

Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampit.

Nu pot sa vb acum, am mancat ceapa…

Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei……. politia pompierii si salvarea

Sunt un prost dar cand ma uit in jur ma linistesc

Cine e harnic si munceste, ori e prost ori nu gandeste.

Fac cinste... plateste vecinu!

Poti fuma langa mine, daca nu te deranjeaza ca voi vomita pe tine

Am status…dar nul zic.

N-am Bani de Status, I-am cheltuit pe Avatar

| mysterious a răspuns:

- Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.