| MaryaDelya a întrebat:

Heyy vreau si eu statusuri de amagire

Răspuns Câştigător
| allison20 a răspuns:

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Prietenii sunt langa tine mereu, orice s-ar intampla, Iar cand acel prieten te tradeaza. simti ca nu mai ai viata!

Il urasc pentru tot ce mi-a facut, il urasc ca m-a ranit, il urasc ca m-a mintit, il urasc ca imi spunea ca ma va iubi mereu si ca niciodata nu m-ar lasa orice s-ar intampla

Daca vei avea nevoie de mine, sunt alaturi de tine. Daca ai nevoie de caldura cind plangi, sunt alaturi de tine. Unde esti cand eu am nevoie de tine?

Atunci m-ai dat la o parte, acum te gandesti la mine.

Nu te mai uita la mine, m-ai pierdut.

Daca ieri eram apropiati astazi nu mai suntem frati

Ai gresit iti pare rau, numai esti in sufletul meu.

Nu mai am nicio speranta sa te mai intalnesc in viata.

Ai prieteni langa tine doar atunci cand iti e bine.

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.

E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! In intuneric tu esti lumina care imi da viata, singura mea speranta, singurul meu motiv care m-a mai tine la suprafata.

Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine.

Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma, ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul

Stau in camera mea rece. Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu. Ma simt singura. Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea. Inchid ochi si incerc sa uit de tot

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva.

Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?

Acum tot ce a fost intre noi pare demult. incerc sa-mi amintesc dar nu pot. tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine.

Regret ca esti departe si nu te pot vedea, dar te am mereu aproape in inimiora mea.

Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult. vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea.

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

-Daca as putea rade, nu as mai plange

-Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine, Poate asa-i mai bine, Daca nu-ti convine, nimeni nu te tine, Poti sa faci ce vrei de maine

-Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang

-Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand

-Ma dor ochii pentru ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea! "

-Imi place sa ma plimb prin ploaie, pentru ca nimeni nu vede ca eu plang

-Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari.

Sper ca te-am putut ajuta. :*

1 răspuns:
| Miza a răspuns:

Bună.
felul in care arat te face sa ma iubesti?! Nu multumesc, poti sa ma parasesti.

cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

Ea e genu` de fata ce n-are nevoie de tine dar te vrea!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Nu uita,ca tu ai ales sa te-ndepartezi,ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi,si in gand, raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri

Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici, el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!; x; x; x

Lasa-ma cu textele, ca iti pasa sau conteaza, lasa-ma cu lumea care nu ma agreaza, aproape tot ce mi-am dorit am obtinut si daca nu a fost asa, a fost pentru ca n-am vrut! 8-)