| XimenaMoon a întrebat:

Heyyy! Rog putina seriozitate... bcs chiar am nevoie de un sfat...
Deci. M-am vopsit roscat [ niste suvite la suprafata, dar e destul de vizibil], insa ai mei [ parintii] nu sunt de-acord cu asta [ strica parul, bla bla] cum sa fac sa ascund astade tata? Bcs. mama deja a aflat... si mi-e teama sa nu afle tata, care ar izbucni si ar tipa. ar ameninta. etc. plss! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Și ce dacă află? Zici că o să rămâi cheală peste noapte. rolling on the floor
O să accepte situația și gata. De ascuns nu poți asunde decât să-l tai. laughing Așa că dacă te-a mâncat să faci ceva ce nu ești în stare să duci până la capăt o să suferi. (predici)
Și dacă chiar vrei poți să te interesezi pe net că vopseaua nu strică părul și să cauți citate/replici/cuvinte deștepte să-ți dea dreptate.laughing
Dar cum sunt un drăguț, csf. Ți-am găsit eu ceva. „Uite tati, m-am vopsit, îți place? (vezi ce zice[normal că nu o să fie de acord dacă ți-e așa frică de el și îi răspunzi așa]) Știu că tu și mami, îmi vreți doar binele și să mă protejați însă dacă mi-am vopsit părul am fost foarte atentă și m-am interesat pe net (s-ar putea să rămâi fără net laughing ) și am fost la un salon împreună cu fetele. Am prietene care sunt mai mici ca mine și au părul vopsit și părinții lor au fost de acord cu chestia asta și chiar i-au înțeles deoarece părinții lor s-au adaptat acestui secol. Știu că nu trebuie să mă compar cu x sau y însă am făcut această faptă deoarece am vrut să încerc să văd cum îmi stă iar mie îmi place și mă face să mă simt fericită."
Dacă mai zice ceva, s-ar putea să zică maxim un „bine" și cam atât.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu ai cerut voie parintilor inainte?
Nu crezi ca asa ar fi mai normal?

| vocea a răspuns:

Draga mea cred ca este imposibil ca tatal tau sa nu vada decat daca porti caciula in cap, trebuie sa iti asumi, este tatal tau si imi pare rau ca nu l-ai ascultat fiindca el te intretine pana faci tu 18 ani, daca erai pe banii tai da scumpo, dar asa fara acordul lui este mai greu, sper sa te descurci.

| FaraNumePls a răspuns:

Tăieri de par laughing

| Armenianeek a răspuns:

Daca e vopsea semi-permanenta spala-te de mai multe ori pe cap si incearca sa freci in zona vopsita mai mult. pana si cea ''permanenta'' se duce odata si odata, cu greu, dar se duce.
Insa mai ai solutia de a-ti prinde parul in coc, iar daca ai doar niste suvite le poti ascunde in coc sub cele cu culoarea parului tau.
Anyway, e parul tau si avand in vedere ca nu e vopsit de la radacina nu sunt sanse prea mari sa ti-l strici.
Multa bafta :*