| Mo a întrebat:

Am o problema mai delicata si cer foarte multa seriozitate. Am de ceva timp o relatie serioasa cu un baiat cu 4 ani mai mare ca mine, iar acum doua luni am facut sex pentru prima data.Problema este ca parintii mei sunt divortati, iar tata nu este de acord cu relatia noastra, si ma tot ameninta la telefon ca ma duce sa imi faca un control sa vada daca mai sunt virgina.Nici mama nu stie ca mi-am inceput viata sexuala.Va rog sa imi spuneti daca as putea sa fac ceva...eu m`am gandit sa ii dau bani doctorului si sa imi schimbe testul, dar nu stiu cat si daca este o idee buna. va rog ajutati-ma cu un sfat... orice!
Multumesc!

5 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Nu o sa vrea bani mai bine spune-le

| GnnAndra a răspuns:

Uii. Ce complicata e treaba straight face. In primul rand, conteaza varsta. Daca esti inca mica e normal ca parintii sa se ingrijoreze iar tatal sa reactioneze asa, insa daca esti pe 17-18 ani, chiar nu mai au ce sa iti faca. Esti intr-o relatie serioasa, in ziua de azi se intampla des astfel de chestii si na. Ar trebui sa se obisnuiasca. E o idee proasta cu platirea doctorului. Cred ca ar trebui sa o iei frumusel pe mama ta deoparte si sa ii zici totul. Ce poti pati asa grav, daca esti sincera? Mai rau va fi daca va afla de la doctor. In plus, nu cred ca te ia la bataie pentru asta. Sau poate na, o palma doua, dar nu e nimic grav. Fi sincera. Minciuna are picioare scurte, si desi ti-e greu trebuie sa faci asta. Stiu semntimentul cum ca ii dezamagesti pe parinti. dar s-a intamplat si nu mai poti da inapoi.

Sper sa se rezolve.Sincer! O zi buna kiss.

| Wanderer a răspuns:

Nu stiu daca doctorul o sa accepte mita. S-ar putea sa refuze si asta ar fi stanjenitor. Din cate ai spus inteleg ca relatia nu este prea stransa intre tine si tatal tau dar nu ai putea sa vorbesti ca mama ta? Crezi ca nu te-ar intelege? Este mai greu sa imi spun parerea deoarece nu stiu cati ani ai. Vezi ce faci, o sa te descurci tu nu-ti face griji, parintii nu sunt intodeauna dusmanii nostri si o sa te inteleaga. Ai putea chiar sa vorbesti cu parintii tai despre relatia ta si sa vezi ce ii deranjeaza si sa le explici ca este foarte normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Giorgiana? spune-mi si mie te rog de ce toata lumea e de acord cu sexul, cand e vorba de altii, dar cand e vorba de copilul lor fac atata caz? cati ani ai tu? si fiica ta la ce varsta o sai permiti sa si-o puna cu un nespalat? oricare? mama ta le-a spus parintilor ei cand si-a inceput viata sexuala? dar tatal tau de cate ori a fost la doctor pentru virginitate? de ce fetele trebuie verificate? baietii nu? spune-i tatalui tau ca mergi la control dar sa faca si el unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cea mai buna solutie dupa parerea mea ar fi sa nu mai discuti despre iubitul tau in prezenta parintilor tai... sau sa te porti de parca te-ai despartit de el