| StefaniaM a întrebat:

Heyyyy TPU! Va rog frumos sa ma ajutati! Sunt distrusa. Am 15 ani, is fata, si mai toate persoanele de sex opus imi fac inima sa bata mai repede + fluturasi in stomac. Nu mai stiu ce sa fac, nu stiu ce se intampla cu mine. Urasc chestia asta! sad Pana acum ma descurcam, incercam sa evit baietii respectivi, dar azi dimineata am realizat ca m-am indragostit de profesorul meu de fizica! Uraaa straight face. Ma simt atat de vinovata din cauza asta... e un tip foarte misto, ii chiar singurul profesor barbat care preda clasei noastre (thanks god). Sper sa nu realizeze de treaba asta, ca ar fi asa de jenant sad. Cea mai rea parte e ca pe mine ma trimite mama la ceva cursuri de excelenta la fizica (desi eu sunt bota la fizica), si tipu' ma scoate la tabla si...ma simt super naspa si nu ma pot concentra de loc. Oh my god, ce naiba sa fac? Daca is da seama? Treaba e ca nu am cum sa evit orele alea, la clasa stau cu capul in caiet si desenez rahatele, dar la excelenta sunt moarta! Cum ar trebui eu sa-i explic mamei mele sa nu ma mai trimita la fizica din cauza ca am un crush pentru prof? Oh doamne, de ce patesc asa ceva! Sunt numai hormoni, stiu asta, dar sunt o groaza. Parca mi-ar fi dat cineva foc, numai ca nu mor indiferent de cat de mult as arde (ce pacat)

Ce sa fac, ce sa fac? Sa ma combin cu ceva copchil super naspa (tipul ala considera cartile & muzica rock plictisitoare like? Dude!? Hai ca partea cu rockul ii subiectiva, dar cititul sa fie plictisitor? Man) care imi trimitea inimioare pe Facebook? Nu as vrea ca prima mea dragoste sa fie asa. Mereu mi-am zis ca eu o sa stau si sa astept ca prima mea iubire sa fie draguta & all that, fiindca nu mi-am imaginat ca o sa ma transform in asa ceva.

Ce sa fac ca sa-mi calmez hormonii? (Mama, ce stupid suna asta) Sa ma "combin" cu baiatul ala? (Fara sex, don't worry) Sincer, ideea de a-l saruta ma dezgusta. Sa incerc sa flirtez cu alti baieti? Dumnezeule, as avea eu curajul sa flirtez daca nici sa comand o paine nu pot fara a ma stresa?
Sa ma arunc pe geam? Suna distractiv, numai ca is sanse sa nu mor da' sa raman paralizata pe viata.

Va rog, ajutati-ma ca nu mai suport! Ma simt ca o ta*fa sad

P.s. Nu faceti misto thanks

3 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Pun pariu ca profu de fizica are peste 50 de ani lul. good b8 tho, solid 7.5/10

| viperra a răspuns:

Nuu creeed, credeam ca sunt singura rolling on the floor)))
Well, si eu am tot 15 ani si am inceput sa ma indragostesc de toti baietii, am vreo 12 Crushuri broken heart((
Nu stiu ce naiba sa fac, dar cred ca toate chestia asta va trece pana vei gasi un baiat de care CHIAR sa-ti placa 100%, pe care chiar vei vrea sa-l iubesti.Nu,NU te combina cu baiatul ala daca nu-l placi asa de mult, nu o sa ajute la nimic, poate doar o sa ii faci rau si lui si tie.Da-mi mesaj pe privat daca vrei sa te ajut in continuare, stiu exact ce zici rolling on the floor broken heart

| Anonimus1235 a răspuns:

1.Ai putea sa iti concentrezi atentia pe alt cineva si sa iti faci un iubit in acelasi timp
2. Ocupati timpul cu lucruri care sunt mai importante sau care iti ocupa mai multi timp(lucruri care le faci din placere nu cu un scop cum ar fi in cazul meu sa asculti muzica, sa stai pe internet, sa joci jocuri video, sa ies la un cinema cu un amic )
3. Daca vrei sa nu stai atat de mult in jurul lui incearca sa ii convingi pe ai tai sa te lasa sa incepi o activitate
4. Daca parinti tai sunt mai concentrati pe materiile scolare atunci incearca sa te faci remarcata la alta materie si propunele sa te schimbe la cursuri pentru acea materie
5. Punctul asta merge din punctul meu de vedere dar eu cred ca in dragoste un rol foarte important il are iluzia asa ca incearca sa vezi partea reala a lui. Poate iti place de el pentru ca e de treaba cu tine dar te-ai intrebat vreodata daca ar fi la fel si in cazul in care nu v-ati fi cunoscut intr-o scoala ci intr-un mall, strada...
Nu e mult ceea ce ti-am scris dar sper sa te ajute cu ceva, cum nu pot sa analizez situatia intr-un singur mesaj mi-ar fi mult mai usor daca mi-ai spune in privat cat de rea e situatia sau daca as fi prezent
In legatura cu profesorul daca nu vrei sa iesi in evidenta adapteazate celor din jur, vezi cum reactioneaza cand ies la tabla sau cand le vorbeste profesorul si incearca sa fii cat mai asemanatoare cu cei din jur asa nu va remarca nimic deosebit si daca apare o emotie in public nimeni nu va crede ca iti place de profesor poate doar ca nu stii un raspuns sau nu ai fost atenta la ce ti-a spus profesorul.