| buubuu a întrebat:

HHey.imi place de un baiat cu 2 ani mai mare.sta in acelasi cartier cu mine, dar e la o alta scoala. vorbim mai mult pe mess decat "face2face". iar afara el e curios si intreaba multe chestii si pot spune ca se holbeaza deadreptu la mine.se uita asa adanc:Xel e foarte popular.credeti ca asta ma va impiedica sa ajung la el? apropo.nu are prietena.NE CUNOASTEM DE 4 LUNIII:X:X
credti ca lui i place de mine? din comportamentu pe care il are? faza e ca el tot zice ca vrajeste la fete si asa. dar nu cred ca e adevarat...cum sa-l conving sa iasa afara? FAZA!:intr-o zi.pr lui cel mai bun statea cu o prietena de-a mea afara.si a intrebat-o daca mie imi place de acel baiat. iar el a zis apoi ca acesta e mai prietentios(vroia sa zica ca nu`s de nasu lui)? pe mess. faza e ca tot eu intru pe elcrying. el foarte rar intra pe mine... dar dupa isi da drumu.si vorbim si asa.help:-ss:d funda:*:d

Răspuns Câştigător
| deux a răspuns:

Eeh depinde din prima parte in care ai povestit eu cred ca ii place de tine, pentru ca daca nu i-ar placea nu ar avea de ce sa fie asa de interesat de tinewinking lasa-l tu pe prietenul sau sa tot vorbeasca, pana la urma sunt gusturile respectivului nu ale prietenului lui.Pe mess incearca sa nu mai intri pe el lasa-l cateva zile sa vezi daca intra el pe tine,sau daca vezi ca nu intra intreaba-l: Tu vorbesti cu mine doar cand intru eu pe tine? In rest nu intri pe mine thinking Sau nah daca zici ca e foarte popular s-ar putea sa fii doar inca o cucerire de a lui,dar nu te lasa usor, arata-i ca esti mai speciala ca oricare alta, fii mai indiferenta.Pentru ca e popular nu inseamna ca e greu sa ajungi la el, primul pas e facut oricum ca vorbesti cu el.Intreaba-l ca el cum de nu iese pe afara, pur si simplu intreaba-l daca vrea sa iesitithinking

2 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pai mai bine astepti sa iti spuna ca te place decat sa crezi o insinuare ca apoi sa se dovedeasca ca nu e adevarata. Eu pot sa iti spun acum ca probabil te place sau macar simte ceva pentru tine dar e doar o presupunere (avand in vedere holbatul specific baietilor laughing Poti sa inviti mai multi prieteni afara cand e si el de fata si apoi sa il intrebi "ca din politete" "da' tu vrei sa iesi?". Nu o sa fiti singuri dar macar e ceva. Daca esti mai curajoasa poti sa il intrebi direct sau poti sa ii ceri ajutorul la vreo materie. Bafta!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca te place si nu '' popularitatea '' nu va va impiedica cu nimic. Si daca tu mai mult il bagi in seama pe mess nu conteaza ( baietii sunt oricum mai rusinosihee hee )