| KimBianca a întrebat:

Hi all! ^^. am nevoie de un sfat. fumez de la 12 ani [aiurea straight face ]. deci de 5 ani rolling eyes. imi doresc sa ma las. in primul` rand pentru verisoara mea care a tras o vreme de mine sa ma las si nu am reusit. spuneti-mi ce sa fac atunci cand imi vine sa fumez? Nu vreau raspunsuri la misto happy. Dau fundita love struck si voturi.

Răspuns Câştigător
| XLilSmileX a răspuns:

Fa altceva care sa iti capteze atentia... Sa uiti de fumat.
Sau de iecare data cand esti intr-un magazin si iti trece prin cap sa iei tigari. De banii aia ia altceva (snacksuri, napolitane, biscuiti, fructe etc etc)Iar cand ai chef sa fumezi gandeste-te ca de aceiasi bani ai cumparat altceva mai sanatos. Si consuma ceea ce ai cumparat. straight face
Sau pune pe cineva sa iti ascunda tigarile... laughing

5 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Spunea cineva ca el s-a lasat de fumat mancand.In loc de tigari a inceput sa-si ia chipsuri sau samanta si cola.El era totusi si motivat, ca i-a promis tat-so masina noua.Hope I helpedhappy

| costache21 a răspuns:

Nu e bine ce faci. Lasa-te nu-ti face bine. Ei bine cand iti vine sa fumezi poti mesteca guma si ca sa te lasi de tot cauta pe net sfaturi. Funda? Primul

| Sakura5 a răspuns:

Pai un prieten de-al meu s-o lasat de fumat de 1 ani si 2 luni.a mancat pe seminte tot timpul si a mestecat pe gume orbit, dar daca ai si alte preferinte, pai este treaba ta.Eu si acum ma mir ca nu mai fumeaza

| Anjaly a răspuns:

Nu-i bine de organismul tau si mai ales de ficat.deci atrage-ti atentia cu altceva.incearca sa mananci ceva.sa te gandesti la ceva. pune-ti imaginatia in functiune.si daca nu merge serios dati o palma.fii cruda cu tine si o sa vezi cum o sa reusesti.winking

| KimBianca explică (pentru Anjaly):

Am incercat pur si simplu sa nu ma mai gandesc...si a functionat pentru aproape o zi rolling on the floor. o sa incerc si faza cu palma =]] desi mi se pare funny ar putea sa functioneze laughing. multsu` de sfat :*