| abcd_8872 a întrebat:

Hi! Cine este la bilingv-engleza? Imi poate spune cineva cum se desfasoara activitatea la examenul pe care trebuie sa'l dam pentru a intra? Adica ce trebuie sa facem la proba scrisa si orala si daca merita sa urmezi acest profil.

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

La scris sunt exerciții de gramatică din programa clasei a VIII-a.
La oral e un text cu întrebări(simplu). Poate să îți bage și exprimarea unei opinii sau descrierea unei imagini.

Uite un site cu câteva modele de subiecte (oral și scris) și mai multe informații - http://education.8k.ro/bilingv.html

Eu zic că merită urmat acest profil.
Baftă la examen.

| annkaa a răspuns:

Eu nu dau la bilingv-engleza...dar am auzit ca proba scrisa e grila,si proba orala iti da niste cartoane cu diverse imagini,copii, batrani, peisaje si tu sa descrii aceea poze