| abcd_8872 a întrebat:

Hi! Cine este la bilingv-engleza? Imi poate spune cineva cum se desfasoara activitatea la examenul pe care trebuie sa'l dam pentru a intra? Adica ce trebuie sa facem la proba scrisa si orala si daca merita sa urmezi acest profil.Scuzati categoria

2 răspunsuri:
| dr0wn a răspuns:

Cand am dat eu...
Era un test SCRIS si un text la prima vedere.
Te punea sa scrii pe o foaie idee principale (asta ca sa te ajute pe tine.) si dupa aia ne lua pe fiecare la rand.
De meritat MERITA

| SweetestPoison a răspuns:

La scris - gramatica, ceva de tradus sau grila
La oral - alegi un bilet si vezi ce tema iti pica.sau iti da profa o tema; probabil te lasa sa iti aduni ideile pentru 10 min si apoi vorbesti

Depinde unde vrei sa mergi mai departe...