| Lexy_8521 a întrebat:

Hi!
Este primul meu blog, sau cel putin e o tentativa de blog.
As dori parerea ta despre el, cu ce as putea continua, cu ce am inceput s anume poeziile acelea puse de mine, ce as mai putea scrie? Nu vreau un blog cu noutati vreau unul care sa transmita sentimente si emotii.
http://leexxi.wordpress.com/
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

Well, pentru ca sunt mai veche in domeniu decat tine (un an si), si pentru ca citesc multe persoane, te rog sa-ti schimbi fundalul...macar pe partea scrisa, pentru ca este foarte deranjant sa citesti 20 de randuri albe pe un fundal negru, asta pe langa faptul ca daca dai scroll, imaginea aceea se "scrolleaza" si ea. Te rog, nu-mi lua in nume de rau lucrurile astea, e foarte draguta poza, dar degeaba vrei sa transmiti ceva daca nu poti fii citit cum trebuie pentru ca oamenii ori se vor grabi, ori vor apasa "X"-ul din colt.

Din motivele de mai sus, nu-ti pot citi poeziile... sincer, ma dor ochii (si eu oricum port ochelari) dar, daca nu vrei un blog cu noutati, asa cum ai mentionat, scrie in continuare despre ce simti happy Ai mai putea sa scrii povestioare despre lucrurile ce te-au marcat/format de-a lungul vietii... Just give it time, ai sa-ti formezi in scurt timp stilul iar ideile iti vor veni de la sine.

1 răspuns:
| Adeeeee a răspuns:

Daa, intr-adevar e cam deranjant fundalu`. Oricum poti povesti despre impresiile lasate de anumite persoanee (adica poti vorbi de tipurile umane), poti sa povestesti despre impresia lasata de o carte sau despre locuri in care iti place sa mergi etc. De asemenea, poti sa te inspiri din natura (adica poti sa descrii un peisaj asa cum il vezi tu) sau poti sa vorbesti despre cat de benefic e sa faci un bine aproapelui tau (iti adce o anumita satisfactie). Nu trebuie decat sa exersezi si sa-ti alegi bine cuvintele si totul o sa iasa cum trebuie! Iti doresc spor la treba si o vara minunataaa`!