| anonim_4396 a întrebat:

Hi! happy imi puteti spune ce materii sunt la cls a 9 a mate-info? trebuie sa mi iau caiete si alte chestii necesare si nu stiu sigur cate materii am si care ar fi acestea.multumesc anticipat >big grin

Răspuns Câştigător
| freehugs a răspuns:

Sunt 16 materii in total
1.la romana iti trebuie vreo 2 caiete:de clasa si de teme (de preferat studentesti)
2.la engleza 2:unul studentesc de clasa, si unul mic de teme
3.la franceza:2 mici
4.la matematica:2 studentesti clasa/teme
5.fizica:1 mic
6.biologie/istorie/geografie:studentesti pentru ca se preda mult
7.religie:1 mic
8. logica 1 mic
9.chimie:1 studentesc de clasa, 1 mic de teme
la desen, muzica cate unu
la informatica:1 studentesc clasa, 1 mic teme
si cam atat happy

1 răspuns:
| ch0c0latemix a răspuns:

Buna!

si eu sunt in clasa a 9 a tot la mate-infobig grin

eu m`am gandit sa`mi iau caiete dupa ce incepe scoala pentru ca poate imi trebuie caiete studentesti poate normale, depinde cum iti cere profa...asa ca dupa ce aflu dau o fuga pana la librarie si imi iau atunciwinking