| TheRocker16 a întrebat:

Hi. sunt clasa a8a. si as vrea sa dau la filologie. dar nu stiu la ce liceu. am media 8.25. voi ce parere aveti? ce se preda la filologie? m'ar tenta si stiinte sociale. dar nici de acest profil nu stiu prea multe. sad

1 răspuns:
| marenusha a răspuns:

Buna,eu am terminat clasa a 9-a si sunt la profilul stiinte sociale sa stii ca nu este un profil dificil...materia de baza este istoria apoi romana,geografia si limbile straine(engleza-franceza). teza dai la istorie, romana, engleza sau franceza depinde eu am dat la engleza si la logica...pop sper ca ti-am fost de ajutor