| blondis88 a întrebat:

Hi! sunt intr-o mare dilema :-s acum o saptamana am avut un contact sexual cu iubitul meu, apoi dupa cateva minute altul, deci 2 in aceeasi zi la interval de cateva minute au fost ambele neprotejate insa el ma asigura ca nu si-a dat drumu in mine dar acum dupa o saptamana ma simt rau si problema e secretia vaginala care o aveam si inainte dar acum este abundenta si incolora si ma ustura/deranjeaza vaginul daca nu ma spal des pentru ca ma sterg intr-una si mi-e frica sa nu ma irit sau altceva :-s poate avea legatura cu vreo sarcina atat vreau sa stiu, avem deja mult timp impreuna eu am 22 de ani el 24 si ne dorim insa am zis ca poate mai asteptam daca e sa vina bebe avem posibilitati as vrea sa stiu este prea devreme pentru un test am facut-o in a 7 a zi dupa menstruatie astept rasp urg!

3 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu se pune problema de o sarcina ci pur si simplu de faptul ca este o simpla infectie urinara multe femei patesc asta ce ti-as recomanda eu este ginecanesten crema introdusa vaginal(ea este o crema vaginala)in rest intreaba farmacistul ca el trebuie sa stie. fundita?

| Shugareala a răspuns:

Buna

nu, cred ca poti face testul de sarcina. Pe teste scrie ca le poti face dupa 24 de h...

| wolfman a răspuns:

Din cate stiu de la prietena mea si ea avea astfel de secretii vaginale dar nu a fost problema de vreo sarcina.Un test de sarcina iti iese cum trebuie dupa 14 zile(2 saptamani.) iar chestia cu 10 zile inainte si 10 zile dupa nu e 100% sigura. Exista posibilitatea sa fi ramas doar in cazul in care iubitul tau nu s-a spalat dupa primul contact sexual atunci ar trebui sa va puneti niste semne de intrebare