| Lalaloveu a întrebat:

Hi TPU! Am nevoie de cateva idei de la voi. Am de facut un proiect pentru ora de dirigentie despre alimentatie... Imi dati va rog si mie niste idei despre ce as putea sa scriu?

3 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Ar fi interesant să faci pe o planşă piramida alimentaţiei sănătoase : http://www.nutritional-corect.ro/images/nevoi-nutritive-zilnice-4.jpg.
După, te inspiri din ea şi scrii câte ceva despre fiecare treaptă în parte.

| Milayaa a răspuns:

Poti sa scrii despre obezitate.e o problema in zilele noastre..despre alimentele (legume fructe) crescute cu tot felul de nitrati..nooi le consumam si ne facem rau. poti sa scrii despredietele ce aduc la boala aia care te face prea slab am uitat cum se numeste (poti sa scrii ca alimentatia lor fiind prea slaba si saraca a dat un rezultat negativ si nu intotdeuna se poate aduce la kg pe care le-ai avut.
poti despre multe lucruri.
bafta la proiect happy:*

| klimassan a răspuns:

Fa piramida alimentatiei si scrii consecintele nerespectari ei despre obezitate si alte chesti din cauza alimentatiei nesanatoase.Bafta:*