| TheFoxx a întrebat:

Hi TPU, cum as putea sa deosebesc prieteni falsi de cei adevarati?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prietenii adevarati sunt alaturi de tine si la greu, nu numai la bine

| MiyakoSaki a răspuns:

Prietenii falsi fac totul sa para prea "perfect" in schimb cei adevarati sunt mai liberi, te cunosc mai bine, sunt mult mai glumeti cu tine, fac lucruri normale happy

| Seepty a răspuns:

Pai ii poti deosebi prin a le cere ajutorul, iar cei care chiar le pasa de tine iti vor raspunde cu da imediat iar cei care nu gasesc intotdeauna un motiv bun precum ca nu au timp sau au treaba acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cu banul în cazul fiecăruia.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

BUna, cred ca ar trebui sa fii cat mai direct cu toti, mergi numai cu adevarul in fata oricat de dureros ar fi, si rand pe rand vei vedea cum se vor selecta ei pentru tine. Cine iti este prieten cu adevarat, te iubeste si iti ramane tot timpul alaturi, nu te paraseste niciodata orice ar fi!

| FrateleAndrei a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste.Îţi dai seama imediat.

| xMayre a răspuns:

Prieteni adevarati vor fi mereu langa tine, la bine si la greu, pe cand prietenii falsi te vor parasi cand vei avea nevoie mai mare de ei.