| GoGoSHiKa a întrebat:

Hi TPU:X:X:X:X

vreau si eu statusuri frumoase, noi si in special de dor spre exemplu : "mi-e dor de voi orcie ar fi mereu veti fi in inima mea chiar si la distanta va voi fi alaturi si daca aveti nevoie doar sunati-ma :X:X" nu luati la misto :X

funda mare si 3 votrui :X
multumesc mult anticipathappy:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Deedii a răspuns:

Sora mea.laughing
♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…
♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…
♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…
♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…
♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…
♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…
♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns
♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…
♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…
♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc
♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…
♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor
♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…
♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…
♦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…
♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…
♦ At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…
♦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
♦ Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
# Please, god, make everyone die!
# Am învăţat că durează ani să câştigi încredere şi că doar în câteva secunde poţi să o pierzi...
# Va veni o dată vremea când în urmă vei privi, ai vrea să reînvie toate bucurii şi nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATĂ numai amintirea spune că "Aşa a fost o dată!"
# Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cei care merită nu te vor face sa plângi.
# Când îţi va fi dor de mine, aminteşte-ţi un singur lucru: m-ai lăsat să plec.
# Prietenii falşi să îmi dea un Buzz că astăzi fac prezenta...
# Sunt ca un înger fără aripi, fără speranţă, condamnat la suferinţă şi singurătate...
# Dacă crezi în vise, atunci vei dormii toată viaţa...
# Ai fost fructul interzis din care am gustat da acum fără tine totul e schimbat.
# Nu-ţi visa viaţa, trăieşte-ţi visele!
# Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
# Cea mai grea lovitură în sufletul meu, este să mă simt în plus acolo unde altădată eram totul!
# Viaţa este atât de frumoasă, încât merită să mori...
# Îmi va fi dor,
Îmi va fi rece,
Dar timpul nu va vindeca...
Ci doar va trece.
# Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare.
# Nu, visele nu ţi le dau! Să visez e viaţa mea!
# Se iartă, dar nu se uită lucrurile ce dor...
# Zile negre, zile triste, zile pline de suferinţă şi singurătate... aşa este viaţa mea.
# Am învăţat să visez, dar în acelaşi timp învăţ să-mi ţin ochii deschişi pentru că realitatea nu e aşa frumoasă cum vreau eu, dar o accept aşa cum e.
# Am învâţat că oricât mi-ar păsa mie, altora s-ar putea să nu le pese deloc...
# Sick of crying, tired of trying. Yes! I'm smiling! But inside... I'm dying...

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
Funditzsa?smug
[D3edii`!love struck]
sora mea te kiss.happy

3 răspunsuri:
| MikeAlexis a răspuns:

Vrei cumva sa te sinucizi?

| No a răspuns:

Mi-as dori ca intr-o buna zi, ca visele mele sa mi se poata implini! day dreaming
Intotdeauna voi visa, voi canta si voi spera,.ca si eu sa fiu o stea.de cinema! star
Voi crede mereu in tine si te poti baza pe mine!
Mi-e dor de zambetul tau dulce, de ochii tai scanteietori, de buzele tale subtiri, de stelele tale din priviri, ma topesc dupa tine, simt ca mor fara tine, asa ca intoarce-te la mine, fa-ma sa ma simt iubita, sa nu-mi mai fie dor!

| ancutsaaa a răspuns:

Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine

NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Nu rascoli cenusa trecutului
Ce vor iesi scantei
Care te vor arde!crying

imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece... sad

Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange

cand nu te vad sufletul imi plange de dorul sarutarilor tale, de mangaierile tale, de parfumul tau. TE IUBESC VINO INAPOI!

Stau in camera mea rece, privesc in jur si mi se pare ca pereti se strang in jurul meu, ma simt singura, Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea... Inchid ochi si incerc sa uit de tot.

Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata