| Mogiojojo a întrebat:

Hi. Vreau sa stiu ca nu sunt singura. Se intampla ceva straniu. Deci am niste poze de la botez, nu prea multe, vreo 10 sa zicem. Ideea e ca ele s-au schimbat de-a lungul timpului.

Si nu e faptul ca mi le-a schimbat cineva si nu am observat.
Deci e ca si cum pozele alea au trecut prin mai multe faze: in primele poze imi amintesc ca eram imbracata intr-o rochita roz si sosetute albe si eram scufundata in apa; dupa aceea imi amintesc ca eram imbracata intr-un costumas alb cu roz si cu botosei roz iar acum in ultimele poze apar imbracata intr-o salopeta inchisa la culoare, un gri inchis si in pozele astea nu sunt cufundata in cristelnita ci mi se toarna apa pe cap.
Vreau sa mentionez ca pozele sunt aproximativ aceleasi si apar aceleasi persoane dar unele lucruri sunt total schimbate.

Plus de asta, in ultimul timp vad masini foarte vechi pe strada, masini pe care nu le-am mai vazut de ani buni gen dacii cum erau mai demult si cum nu se mai fabrica.
Vreau sa stiu daca s-a mai intamplat cuiva sau daca stiti cazuri.

18 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bună. Nu mi se întâmplă asta.

| Sofer a răspuns:

Nu mi s-a întâmplat.și nu am auzit de niciun caz de genul.

| Dana2103 a răspuns:

Mai sunt. Vezi sa nu o dai in delir. Nu de alta dar daca te obsedeaza ideea e posibil sa devii paranoica.
Stai linistita, ca nu e nimic dubios asa cum pare. Chiar nu conteaza. Maine putem muri si n avem ce face.

| Michaeel a răspuns:

Te gandesti ca ai calatorit in timp de vezi masini vechi? Acum fiecare cu ce isi permite, nu toata lumea are BMW si Lamburghinibatting eyelashes

| Mogiojojo explică (pentru Michaeel):

Stiu. Dar unde ai mai vazut tu Dacia 1300 si Mazda pe strada. Eu sincer nu mai vazusem de mult timp.

| Turbo223 a răspuns:

E chiar dubios ce zici.Eu zic sa rogi pe cineva sa vada poza de 2 ori in zile diferite, sa vezi daca si ei isi aduc la fel aminte.

| Mogiojojo explică (pentru Turbo223):

Schimbarea s-a intamplat in ani, nu in interval de cateva zile.

| Turbo223 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Aa.
Cam straniu. Pozele le vezi zilnic?

| Mogiojojo explică (pentru Turbo223):

Nu ma uit zilnic la ele.

| Blackrose18 a răspuns:

Nu mai visa că nu ești in filme sau seriale cu imaginația asta mai bine ai scrie o povestewinking

Răspuns utilizator avertizat
| claueu16 a răspuns:

Eu cred ca spui minciuni. Dar apropo de ce spui tu. Aseara ma uitam la un film serial care e copiat pe laptop iar la sfarsitul episodului un personaj spune o replica apoi cand am derulat inapoi a spus altceva si nu mi s-a parut mie. Deci cineva ori mi-a modificat peceptia prin voice to skull ori are acces la memoria laptopului si poate modifica continutul. A vrut probabil sa ma faca sa cred ca e calator in timp si ca a modificat realitatea.

| Mogiojojo explică (pentru claueu16):

E ceva paranormal, da. Nu se poate explica logic.

| claueu16 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Nu e nimic paranormal. Paranormalul nu exista. Au doar tehnologie avansata secreta folosita pentru a manipula creierele de la distanta poate chiar folosesc nano roboti sau biotehnologie. Nu cred ca mai este cineva care crede in paranormal doar copii de 5-6 ani sa ii mai pacalesti.

| Mogiojojo explică (pentru claueu16):

Pai aici nu e vorba de perceptie. Iti pot spune sigur ca pozele alea s-au schimbat. Ori mi-a pus cineva alte poze (ceea ce e putin probabil pentru ca tot eu sunt in poze si oricum nu are nimeni acces) ori ceva bizar s-a intamplat.

| Mogiojojo explică (pentru claueu16):

Si mai e o chestie. Cand eram micuta imi zicea maicamea ca la fratemiu cand l-a botezat nu aveau cristelnita la biserica si ca la mine a avut. Si acum cand o intreb imi zice ca nici la mine nici la el nu au avut cristelnita. Deci versiunea ei despre poveste s-a schimbat.

| claueu16 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Eu cred ca spui minciuni din mai multe motive in primul rand ca m-ai adaugat in lista de prieteni si nu esti targeted individual cum sunt si eu intr-un fel ci doar imi auzi mie gandurile. Dar daca presupunand ca spui adearul si nu incerci doar sa ma distragi pe mine inseamna ca mamei tale i-au sters aminitirile si i-au pus altele. Pe cine intereseaza sa modifice asemenea stupiditati auzi cica cristelnita (nici nu stiu ce e aia ca eu sunt ateu), sau poate vrei sa induci ideea cum ca biserica are legatura cu astea din umbra care controleaza radio telepatia. A si pozele alea sunt printate pe hartie sau pe un stick ascuns sub pat unde crezi tu ca sunt in siguranta? De fapt si ce cred ca un troll calator in timp s-a indragosit de tine si tot iti face farse.

| Mogiojojo explică (pentru claueu16):

Eu te-am adaugat in lista de prieteni? Nici nu imi amintesc de tine. Mama mi-a zis, pentru ca am intrebat-o azi, ca la mine a avut cristelnita deci nu i-a sters nimeni memoria. Cat despre hainute a zis ca nu isi aminteste cu ce m-a imbracat atunci. Nu vreau sa insist foarte mult pe pozele astea pentru ca ceva bizar se intampla in general si nu doar acum.