| bebelmik2010 a întrebat:

Hristos a Inviat!
am si eu o mica nedumerire...cate kg trebuie sa ai la 1.75-1.80 inaltime?
eu am 1.77 si 82 kg...trebuie sa mai slabesc? unele pers imi spun ca arat bine altele ca sunt grasa. ce sa cred?
funda!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ar mai trebui sa slabesti. Pentru inaltimea ta, ar trebui sa ai in jur de 67 de kg, maxim 70. Astfell incat, diferenta intre inaltime si greutate sa fie 10.
Adevarat a inviat!

| Amy a răspuns:

Cred ca e o gluma! 82 de kg? :O ar trebui sa ai cam 62-63 kg

| flower_3416 a răspuns:

Buna,greutatea ta in raport cu inaltimea ...este mult deoarece limita normala este 75 kg http://www.slabire-sanatate.ro/greutate_optima.php uite vezi aici

| BlueSWAY a răspuns:

Cati ani ai?

| BlueSWAY a răspuns:

Dack ai max 16 ani mai trebuie

| maryanaruto a răspuns:

Important este cum te simpti tu daca te simpti incomodata de acest lucru atunci ar trebui sa sclabesti daca nu inseamna ca esti bine depinde si de constructia corpului tau pentru ca si oasele sunt foarte grele

| bebelmik2010 explică:

Am 17 ani

| raluca_5217 a răspuns:

Trebuie sa ai vreo 75 de kilogrome. fara suparare ca eu stiu mai am o prietena care are1.77 si are 74 de kilograme si arata foarte bine nici slaba da nici grasa.depinde cum te simti tu... grea usoara sau ai burta... asta nu mai stiu