| DamonsGirl a întrebat:

Hristos a Inviat! [funda] Cam cate kg trebuie sa am la 11 ani? [acum am 11 si 5 luni]. Scuze pentru intrebare dar sunt curioasa. big grin

Răspuns Câştigător
| diidii a răspuns:

Depinde de inaltimea ta.happy
Am auzit ca se calculeaza asa:
-Cati cm ai peste 1 metru minus 10hee hee
Adica daca ai 1m si 60 de cm trebuie sa ai 50 de kg
Sper ca te-am ajutat:*
funda?star

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și eu sunt curioasă ce înălțime ai?
Trebuie să ai minus 10 din înălțime! În jur de 30-40 de kilograme.
Hristos a înviat!
Pa, pa.

| nirvanacartof a răspuns:

Heya.
Eu sunt deoseama cu tine si am 35 de kg.
Doctorul de familie mi-a zis ca este normal si chiar f. bine sa am 35 de kg.

| BiaSiAtat a răspuns:

Eu am 46 crying! Cel mai recomandat ...si asta azis-o un nutritionais ar fi cam de 40-45 kg. La 10 ani intre 35-40 iar la 12 intre 45-47. Sper ca tu sa fii mai noroacoasa ca mine!

| Lavy a răspuns:

Pai vreo 40 maxim! eu am 36winking si sunt slabuta!

| AnTiBioTic a răspuns:

Pai se ia si dupa inaltime de exemplu daca ai 1.57, acea persoana ar trebui sa aiba 57 kg... intra si aici:)
http://calculator-greutate-ideala.host22.com/
Paste Fericit!;)

| Diddy a răspuns:

Totul tine de inaltime!
Nu poti sa zic ca ar trebui sa ai 30, daca esti inalta sau 50 daca esti scunda!
Calculeaza`ti kilogramele ideale astfel :
Intaltime - 1.10

| blackrose7911 a răspuns:

Pai...cam 36,37 sau 38

| Ayaka a răspuns:

Adevarat a Inviat. In mod normal as incepe cu bla bla ca esti inca mica si nu trebuie sa te gandesti la asta bla bla. Dar depinde de cat de inalta esti. Daca ai 1, 50 m ar trebui sa ai in jur de 40-42 de kg ca sa arati bine si sa fii si sanatoasa. Daca ai 1, 45 m sa ai in jur de 37 kg. Daca ai 1, 40 eu zic ca ar trebui sa ai 33 kg, cam asa. Si sa nu mananci cozonac mult ca ingrasa rau!

| Minzyy a răspuns:

Adevarat a Inviat...Pai nu ai precizat inaltimea.

| DamonsGirl explică:

Pai am cam 1 metru si 52 sau 54 nu stiut sigurr

| Mihaela_8091 a răspuns:

Hei micuto ai uitat sa mentionezi inaltimea si cate kg ai acum, apoi te pot sfatui.
p.s. incearca sa nu te indopi cu mancare sau cu chips`uri, veri regreta mai tarziu kg acumulate happy