| emili908097 a întrebat:

Hristos a inviat!
Cate ore stai la liceu?
De la cat incep orele?
Ce materii ai?
Cat de mare este?
Avem vestiare?
Cum se pun notele adica se pune 10 sau?
Nu sunt la liceu sunt a 6 a, dar sunt f curioasa si nerabdatoare

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

O sa vorbesc in cazul obisnuit, in care ai ore de dimineata (sunt si persoane care au ore de dupa-masa, in cazuri mai rare, la unele licee).
De obicei stai cam 6 ore pe zi, dar depinde. S-ar putea sa existe o zi in care sa ai doar 5 ore sau o zi in care sa ai 7 ore (foarte rar).
Orele incep de la 8 in cazul celor care sustin cursurile de dimineata.
Materiile difera oarecum de la un profil la altul (filologie, chimie-biologie, mate-info etc.). In mare parte o sa ai aceleasi materii, dar numarul de ore o sa fie diferit, iar incepand din clasa a XI-a schimbarea din orar si diferenta de ore intre profiluri o sa fie mult mai pronuntata (de exemplu, la filologie nu se vor mai face matematica, chimie, fizica si biologie incepand din clasa a XI-a). De asemenea, la mate-info o sa faci informatica, la filologie o sa faci literatura universala, la turism o sa ai practica, deci difera oarecum.
Un liceu care se respecta are si vestiare, pentru ca e necesar sa te schimbi inainte si dupa ora de educatie fizica.
Notele sunt de la 1-10, nu e nimic diferit fata de cum se dau in gimnaziu. O sa ai doar mai multe teze.
Sa imi zici daca mai ai alte intrebari.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

în general 5-6, dar depinde și de profil
de la 8 dimineața în general, cazuri mai rare chiar 9 dar poți prinde și liceu unde să ai după-masă
Depinde de profil...
Vestiare depinde de dotarea școlii, nu e ca-n filmele cu america daca aia sperai laughing

| Apokales a răspuns:

Maxim 6 ore.
De obicei de la ora 8.
Multe materii, nu stau sa le enumar si depinde de profil.
Mare.
Nu ai vestiare, dar depinde de profil.
Note de la 1 la 10.

| Marius22222222222 a răspuns:

2 Aprilie | emili908097 a întrebat:
Buna TPU, as vrea si eu niste metode de masturbabune, dau funda.AM 23 DE Ani care e adevaru cu varsta ta?

| emili908097 explică:

Marius222222 nu este treaba ta