| maryyy31 a întrebat:

Hry TPU! Sunt clasa a 8-a si am banchetul la sfarsitul anului. Problema e ca sunt scunda ( am 1, 59 ), slaba si nu am sani. Nu imi dau seama cam ce gen de rochie as putea sa port. Cat despre sani. Stie cineva cateva solutii pentru marirea sanilor? ( dar care chiar au dat rezultate ). Am auzit de niste pastile. Sunt recomandate la varsta mea?

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

O sa te dezvolti cu timpul.
Poti sa iei o pereche de pantofi cu toc si o rochie mai larguta (ca sa nu se observe ceea ce te face sa te simti rusinata).
In plus, nu pot sa iti creasca in atat de putin timp.

| pufulescu a răspuns:

Despre alegerea rochiei sau tinutei pentru bal te poti informa pe siteuri sau forumuri de moda. La pastile pentru marirea sanilor renunta, sunt pline de chimicale care n-ar face altceva decat sa iti dea chimia organismului peste cap! Pana la urma ai maxim 15 ani, de ce vrei sa arati ca o actrita din filmele pentru adulti?

| DryIce a răspuns:

laughing in clasa 8-a te intereseaza sa ai sanii mari? big grin Ce sa zic. Mie personal imi plac sanii mici sau medii, ma enerveaza sa vad ugere siliconate. La 1, 59 inaltime e ok, eu sunt baiat si am 1, 73 deci 16 cm e foarte ok sa fie o fata mai mica. Stai relax sigur cand faci 20 ani o sa te ingrasi ca se incetineste metabolismul, sau 25 depinde, iar atunci iti vor creste si sanii si curul mai mult ca sigur. Va trebui sa faci sala. Pana atunci traieste-ti viata si lasa cum arati. Hehe, tanara generatie laughing

| oanaro a răspuns:

Buna! Poti cumpara un model de rochie care sa-ti permita sa porti sutien sau o rochie care sa aiba cupe buretate sau care sa aiba falduri pe bust.

Gasesti aici peste 800 de modele la preturi foarte bune si tot aici poti cere sfaturi despre ce rochii ti se potrivesc - https://www.facebook.com/......media/set/