| alexcuamare123 a întrebat:

Hry TPU, vreau sa aflu cum pot deveni mai inalt, am 13 ani.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa astepti sa cresti. Mai ai de crescut pana la 19-20 de ani.

| JustDeedee a răspuns:

Poți să faci sporturi care îți influențează creșterea în înălțime, precum baschetul sau voleiul.

| Simpatic a răspuns:

Lasa genetica sa-si faca treaba!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa te stresezi acum, vei creste curand, abia ai intrat la puberatte si pana la 18 ani mai este suficient timp sa cresti.
Apuca-te de un sport care sa-ti stimuelze hormonii de crestere: volei, baschet, handbal, inot.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți deveni în mod natural, prin creștere, care se întâmplă la această vârstă. Nu poți în alt mod.

| PainTech a răspuns:

Astepti sa cresti.

Răspuns utilizator avertizat
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu poți. Ține strict de genele pe care le-ai de la părinți, nu poți controla asta.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Spui cuiva sa te puna pe o masa de tortura ca alea din inchisorile comuniste!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Bine-ar fi laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de baschet. Înălțimea este stabilita de genetic.

| CassiusAlexander a răspuns:

Tocuri

| InYourPants a răspuns:

Ai rabdare

| DementuTDi a răspuns:

Crapand lemne