| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=qVYyiiUE-y0&feature=relat ed
De ce parintii nu inteleg proprii copii? De ce nu ii pot observa cum se inchid in ei? De ce?

Răspuns Câştigător
| smile1 a răspuns:

Draga mea deutza. unele intrebari nu au raspunsuri. nu trebuie sa punem tot la suflet. parintii ne vor binele si uneori sunt prea protectori si exagereaza cu grija pentru noi. dar din cauza asta nu trebuie sa ajungem la gesturi disperate.nu prea vad rostul sinuciderilor.suntem tineri avem o viata de trait, unii ar vrea sa traiasca si nu pot (adica sufera de boli etc)noi copii trebuie sa profitam de copilarie. gata cu tristeteawinking sper ca ti am fost de folos. bafta:X. funda?big grin

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Si parintii mei sunt la fel.Nu m-am gandit niciodata la asta. Poate au si eu problemele lor.

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, dar faza ca parintii sun obositi si altele nu prea e totala. Adica atunci cand un parinte sta toata ziua cu tine dar nu te intreaba de ce plangi, de ce nu vb...asta ce mai este? Cred ca pana la urma, nu tuturor le pasa...De acord cu mine?

| MeUFO a răspuns:

Bună! Poate unii părinţi sunt copleşiţi de propriile necazuri. Alţii poate nu se mai pot gândi la altceva decât la muncă, să le aducă acasă copiilor cât mai multe. Sunt şi unii care aşa au fost crescuţi şi ei de părinţii lor şi nu au avut de unde să ia exemplu. Dar sunt şi copii care doar îşi închipuie că părinţii nu-i observă...
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Vei găsi acolo toate tipurile de părinţi şi de copii! :)

| Cosmy_9069 a răspuns:

Mda...cateodata; x!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,ma atras intrebarea ta.Si cazul fetitei aceleia de 12 ani(n am vazut pana acum,dar sincera sa fiu ma ia cu spaima). Oare de ce nu pot comunica parintii cu copii? Poate pentru ca lucreaza mult prea mult la serviciu, vin acasa obositi si isi zic ca copilul lor nu mai are nevoie de el, si stau linisiti sa se odihneasca.Nu mai e timp de vorbit.Sau poate pentru ca copiii nu simt ca au o relatie prea buna parinte-copil si se izoleaza aiurea.Aici mai intervine si "curentul emo" care s-a interpreatat complet gresit de toti.Maaa,a fi emo nu inseamna sa iti dai venele sau mai stiu eu ce.Inseamna sa pui prea mult suflet la toate, sa te inchizi in tine.Totusi cred ca este o problema foarte grava sa te sinucizi (indiferent ca e de la 12 ani sau la 80)Am fost incantaat ca cineva a pus intrebarea asta, si chiar vreau sa vad si eu raspunsurilelove struck
pup:X