| aLLinNN a întrebat:

I-am dat impresia ca o plac, desi nu este deloc asa. Ea este mai mica cu 4 ani...cum scap de ea?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Data viitoare ar trebui sa fii mai atent la semnalele pe care le trasmiti si la gesturile pe care le faciwinking
Da dovada de curaj si spune-i ca o vezi doar ca pe o prietena

| fluturas a răspuns:

Ori ii explici cum sta treaba, ori o ignori

| marrr a răspuns:

Parca ai fi Alex:O

| marrr a răspuns:

Whatever, sa zicem ca sunt in locul fetei aceleia. Mi-ar placea ca tu sa-mi spui ca nu ma placi decat ca pe o prietena si daca ai avea bun simt ai putea ramane prieten cu mine. Daca zici ca vrei sa "scapi" de mine, atunci nu ma meriti. Scuze ca sunt subiectiva, dar asta din punctul meu de vedere pentru ca in cam aceeasi situatie ma aflu.

| marrr a răspuns:

Apropo, nu dai dovada decat de lasitate daca ii spui ceva ce nu simti. Daca nu vrei sa fiti prieteni si vrei sa te scapi de ea, spune-i ca voi chiar nu va potriviti si daca ar fi sa vorbiti, ati vorbi strictul necesar.

| Puf a răspuns:

Simplu, cel mai bine ii spui in fata:d Explica`i cum sta treaba, nu merita sa isi faca sperante degeaba.

| BubuLina999 a răspuns:

Pai trebuie sa ii spui ca iti pare raw ca si. a facut sperante cu tine si ca tu nu o placi fiind si mai mica ca tine...trebuie sa ai curaj daca chiar vrei sa scapi de ea. daca asa nu merge ii spui pur si simplu ca ai prietena la care ti mult si ca ar fi cazul ra te lase in pace. asa ar trebui sa procedezi si sa ii spui ce ai pe** suflet** eu sper ca ti.am fost de ajutor pwpici si succes

| Maddu a răspuns:

Pai fata deja si-a facut iluzii.cu tine. E cam trist sa distrugi sufletul unei fete asa sau poate esti doar o incapatanare pentru ea. Iubirea neimpartasita e doar o incapatanare! I-ai acordat prea multa atentie? Atunci cheam-o undeva eu stiu intr-un parc undeva asezati-va pe o banca, ceva si treci la subiect i spui Mai, cum o cheama pe respectiva, Uite imi pare rau sa-ti spun dar cred ca ai inteles gresit Eu nu te plac, tin la tine ca la o sora, amica, si te rog nu-ti face sperante pentru ca nu vreau sa te ranesc, cauta-ti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat asa cum meriti, ceea ce eu nu-ti pot oferi.Ramanem prieteni(amici)?

| Maiutza a răspuns:

Explicai, dar ai grija sa fie delicat pentru ca unele fete pot fi c'am sensibile, totusi ca sa nu ai uh probleme (adica sa incepa toata lumea sa te barfeask pe la spate, spune-i ca sunteti prieteni dar nimic mai mult... sper sa ajutewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce i-ai dat impresia ca o placi? ai vazut-o mai mica si ti-ai batut joc de ea? ce fel de om esti? te joci cu sufletu ei. poate ea si-a facut sperante aiurea si tot tu i le narui.

In fine, raul e facut, spune-i cat mai repede ca nu o placi intr-o maniera diplomata, pana nu e prea tarziu. Adica sa nu apuce sa se ataseze mai mult de atat de tine.

Pe viitor fii mai atent ce faci :-)