| FLAViЯ a întrebat:

Am un complex foarte mare! Nu'mi plac deloc picioarele mele! Am undeva 1.68 si ma simt prea inalta. Am impresia ca silueta mea nu se potriveste deloc cu inaltimea! Daca ma incalts pe tokuri, sunt ft inalta! Am doar 14 ani! Cum sa scap de complex? ma simt asa de aiurea!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu am 1. 70 m si sincer ma simt foarte bine in pielea mea, trebuie sa te accepti asa cum esti si sa stii ca a fi inalt nu e un defect ba chiar din contra, e un atuu si trebuie sa fi multumita de felul cum arati, nu stiam ca a fi inalt e ceva rau... oricum sunt altele mult mai inalte la 14 ani, nu iti face griji, poate te-ai dezvoltat mai repede si nu vei mai creste prea mult, ai grija de tine!

12 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Hai sa facem schimb de inaltimi laughing
eu am 1. 60. sunt prea scunda si sunt mai mare decat tine. si mai mult de 2-3 cm nu cred ca voi mai creste crying
as da orice sa am 1. 75 :X:X:X:X:X si chiar daca as avea inaltimea aia tot as mai purta tocuri:X:X:X

| Paris a răspuns:

Eu am 1, 74 si port tocuri de 10 12 cm. Si Doamne cat de bine ma simt! big grin

| anad a răspuns:

Hai ca nu ai avea motiv sa fii complexata! Nu am auzit sa se planga fetele ca sunt prea inalte! Inteleg daca aveai eventual 1. 78. Din contra sunt complexate cele scunde. S-ar putea sa nu mai cresti si sa ramai cam la aceasta inaltime.

| Seline a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te consideri norocoasa ca esti inalta, fetele inalte sunt foarte bine privite de oameni, pentru ca par mai impunatoare si au picioare lungi.Nu trebuie sa te simti complexata de inaltimea ta, cunosc persoane care au undeva la limita lui 1. 60 care ar da orice sa aiba 1. 70.

Shin
| Shin a răspuns:

Inalta la 1. 68? laughing Glumesti nu? Eu te consider scunda, si nu numai din prisma faptului ca am 1. 90. dar... Nu ai auzit niciodata de "Tall, dark and handsome"? E mai bine sa fi inalta decat scundawinking
Numai bine, Shin.

| MidnightLady a răspuns:

Ai vazut vreodata vreo fata scunda cum se chinuie sa para mai inalta purtand tocuri pe care abia reuseste sa paseasca? In loc sa fi complexata de inaltimea ta, care nu e nici pe departe prea mare, ar trebui sa te bucuri ca te-a inzestrat natura cu multi cm big grin
Eu am 1, 75, si pot spune ca sunt mandra de asta.winking

| NoName1234 a răspuns:

Nu e nimic ca esti inalta, vorba lui mrrry, poti sa devi fotomodel! happywinking Fetele inalte de obicei sunt si frumoasewinking!
kiss happy kiss

| mrrry a răspuns:

da` eu cu 1. 78 c sa mai zic...
porta tocuri o sa ai km 1. 75 ca un fotomodel...
mai ales dk esti slabutssahappy

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Eu am cam 1, 60 dar sunt dwarf...stii tu ca in Lord of the Rings...

| kennyisdead a răspuns:

Daca ai acest complex de inaltime, probabil esti inca in scala generala. Eu am 1, 71 si asa eram si eu in generala mai ales pentru ca baietii sunt mai mici de inaltime pana la 14, 15 ani si e posibil sa faca misto de tine.
Dar ai sa vezi odata ce intri la liceu nu o sa imi ai problema asta.
Inaltimea nu trebuie sa reprezinte un comlex, e un atuu happy
Mult noroc

| cacata pe ea a răspuns:

Ia-o ca pe un atu.winking

| Rhea_4742 a răspuns:

Nu esti deloc inalta, stai linistita.esti f bine, iti pui tocuri si esti inca in grafic. dar eu la 1, 80 imi pun tocuri si cum sunt?! huuuge! m-am simtit multa vreme complexata, mai ales la varsta ta, aveam impresia ca ating toate crengile pomilor, ca ma lovesc de oricelaughingpe la 18 ani credeam ca n-o sa ma placa niciodata niciun baiat, sau ca o sa-mi fie greu sa-mi gasesc un partener mai inalt ca mine, chiar a fost greu tongue pentru ca asta este intr-adevar un criteriu important pentru mine, poate ca sunt putin superficiala dar n-as putea sa fiu cu un barbat mai mic de inaltime decat mine; asa ca tu esti f bine cum esti! este f important sa te simti bine in pielea ta indiferent de orice defect crezi tu ca ai avea. don't forget to smile happy