| deliamy a întrebat:

I-am spus varului meu de cine imi place. El dupa un timp a spus intregului cartier lucru asta(chiar daca i-am spus sa nu zica). Nu stiu exact dar sunt sigura ca a aflat si baiatu de care imi place.Acum nu stiu ce sa fac.Cum sa ma razbun pe varumiu si ce sa fac in privinta baiatului de care imi place? Va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! In privinta varului tau cred ca ar trebui sa lasi lucrurile asa cum sunt.Crede-ma ca rabunarea nu va ajuta cu nimic.Din contra daca te vei razbuna este posibil ca el sa iti faca mai mult rau decat ti-a facut.In privinta acelui baiat comporta-te normal, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.Nu te simti stanjenita pentru ca nu ai de ce.
Succes:*

| hope2destiny a răspuns:

Stiu ca pare stupid ce voi scrie... dar e mai bine ca baiatul sa afle ca il placi. in felul asta, iti dai seama daca si el te place sau nu, daca mai merita sa stai dupa el [vorba vine...]. adica iti poate da semne ca si el te place, ca vrea sa fiti impreuna, sau, din contra, ca nu te place. in cazul din urma, chiar daca doare, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea si sa mergi mai departe. iar daca cumva isi bate joc de tine sau ceva, inseamna ca simte ceva pentru tine. daca nu te mai baga in seama deloc, daca se distanteaza mult, inseamna ca nu te place. smile are dreptate in totalitate, lasa-l pe var`tu in pace pentru ca nu are rost. ti-a tradat increderea o data, o mai poate face de multe ori oh go on. macar de acum incolo stii ca nu te poti increde in el.big grin sper ca te-am ajutat:*