| NewMember12345 a întrebat:

I feel helpless.I don't have what to fight for.I feel useless, lonely and i don't wanna live anymore.Parca nu pare asa ciudat scris in engleza nu? Oricum are cineva vreoun sfat, vreo idee despre ce as putea sa fac? Aparent nu sunt in stare sa imi gasesc ceva.

Răspuns Câştigător
| ItsMaxi a răspuns:

Prin aceleasi momente trec si eu, in momentul de fata. asa ca iti propun sa te refugiezi printre prieteni, sa te distrezi fa aproape toate prostiile care iti trec prin cap. arunca'te in lac (normal sa innoti, nu de alta) urca'te in copaci baga in tine tone de inghetata, fa orice ar putea sa-ti ridice moralu. nu te lasa prada melancoliei, asa cum am facut eu. nu merita sa fi trist. chiar nu merita!

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Inseamna ca esti obosit

| ceaiuldetei a răspuns:

Ascultă niște muzică. Muzica îți poate ridica moralul. Fă lucruri pe care probabil în mod normal nu le-ai face. Uită-te la desene animate. Mergi în parcuri și uită-te la flori sau la fântânițele arteziene. Încearcă să te uiți oglindă și să zâmbești, chiar dacă ai să vezi, de fapt, o grimasă. Creierul înregistrează altfel informația. Dacă situația e ceva mai gravă, încearcă să discuți despre ce te doare și analizează-ți motivele. Trebuie să prinzi puțină culoare în obraji și puțină încredere în tine. Nu te izola. Pentru că mai tare te adâncești și ăsta e o stare pe care nu ți-o dorești. Ieși la soare. Stările sunt trecătoare, chiar dacă ți se pare uneori că durează de prea mult timp.