| cosolovschi a întrebat:

I-mi puteti spune ceva despre zodia. Gemeni

Răspuns Câştigător
| gyanina a răspuns:

Zodia Gemeni este condusa de un semn zodiacal pozitiv, cu trasaturi masculine. Elementul definitor pentru aceasta zodie este aerul. Flexibilitatea este una din trasaturile definitorii ale acestei zodii.
Planeta Mercur, fiind planeta dominanta, ii confera nativului in Gemeni mobilitate si adaptabilitate.

Culori caracteristice zodiei Gemeni :
albastru, galben, gri

Pietre pretioase caracteristice :
agata, acvamarin

Metale specifice pentru zodia Gemeni :
mercur

Ziua cea mai favorabila:
Miercuri

Numere norocoase: 3 si 4
Gemenii au excelente capacitati de comunicare, ceea ce ii face sa fie candidatii ideali pentru posturile de conducere. Inteligenta si capacitatea dea a invata rapid ii ajuta sa fie totdeauna pregatiti in domeniul in care isi desfasoara activitatea. Nativul in Gemeni este cel mai preocupat de ideea de comunicare. Face orice pentru a se face inteles si apreciaza persoanele care stiu sa exprime ceea ce gandesc.
Defecte:

Gemenii sunt superficiali, le place barfa, si au uneori o exprimare neglijenta, cu care uneori pot jigni.

privirea este vioaie - ceea ce ii ajuta in relatiile cu cei din jur.

Gemenii sunt foarte sociabili, asta datorita probabil si aptitudinii lor de comunicare. Este sensibil, energic si iubeste schimbarile. Nativul Gemeni se adapteaza usor oricaror schimbari, este curios si poate fi considerat meditatorul innascut. Diplomatia, talentul si usurinta in exprimare il ajuta sa abordeze orice domeniu. Problema generala a nativilor din Gemeni este politetea.
In general, nativii acestei zodii isi urmaresc interesul si se pot schimba dupa cum bate vantul. Acestia pot urmari doua teluri in acelasi timp si se pot orienta de la unul la altul cu usurinta, fapt ce ii face sa fie instabili si nehotarati. Defectul principal al Gemenilor este infidelitatea, ce se datoreaza in mod special starii de agitatie si lipsa concentrarii acestora.
winking sper ca iti e de ajutortongue

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cauta pe google si gasesti atatea lucruri incat iti ia cateva zile sa le citesti pe toatelaughingwinking

| Psihoyounger a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/zodia-gemeni.php

Citeste aici. Vei putea afla tot ce iti doresti despre zodia gemeni. Imi place zodia... si sora mea este gemeni.

Iata si semnul:
http://www.bucurie.net/horoscop/gemeni.gif

Bafta!

Psihoyounger

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

No offense... dar i-mi se scrie legat (imi)...
Barbatul: este distant si are un anumit spirit critic. Exista doua feluri de persoane, unele sincere, afectuoase si generoase, altele, din contra, prefacute, ipocrite si avare. Este o fiinta foarte schimbatoare, pe care nu trebuie sa o iei cu bruschete. Fidelitatea este un sentiment pe care il ignora; pentru el infidelitatea este aproape o necesitate fiziologica. Ii place la nebunie tot ce este bizar sau nonconformist. Sentimental vorbind, este fiinta cea mai dura si cea mai putin sincera din cate exista.

Se intampla ca si cu prietenii sa dea dovada de ipocrizie. Nu trebuie niciodata sa incredintezi un secret unui barbat din Gemeni, si este absolut inutil sa contezi pe ajutorul sau.

Femeia: este o fiinta agreabila, intuitiva, joviala si optimista. Ea nu este niciodata luata prin surprindere intr-o discutie, oricare ar fi subiectul tratat; citeste mult si este la curent cu tot ce se petrece in lume. Setea de lectura este motivata prin dorinta de a cunoaste. Ea vrea sa stie tot despre fiecare si este disperata daca nu este informata cea dintai. Rautatea innascuta le permite reusita in comert si in activitatile profesionale in general.

Deseori zvelta, cu trasaturi regulate, nasul drept, are atitudini si gesturi feline. Efectul batranetii se manifesta incet asupra persoanei sale, si ea isi pastreaza mult timp tineretea fizica si spirituala. Cade usor in plictiseala si se consacra atunci lucrurilor celor mai extravagante. Foarte abila in a-si croi singura hainele, nativa din semnul gemenilor nu straluceste niciodata prin eleganta. Culoarea sa preferata este griul. Nu poseda deloc simtul discretiei, sau moderatiei

Sanatatea: este deseori precara in urma tulburarilor nervoase; acestea pot, de altfel, sa dea nastere unor stari anxioase pe care le resimte intestinul. Persoanele nascute sub semnul Gemenilor sunt predispuse afectiunilor pulmonare si ale cailor respiratorii.

Caracterul: pentru a da o apreciere generala, demna de incredere, a caracterului nativului, este necesar sa luam in consideratie dualitatea acestui semn. Putem gasi gemeni foarte drepti si sinceri, generosi si gentili, ca si nativi falsi, rai, avari. Tot datorita dualitatii acestui semn, putem sa avem de-a face cu oameni dezinteresati ca si cu fiinte care traiesc in falsitate si ipocrizie, oricat de putin ar profita din aceasta. In consecinta, trebuie sa cunosti bine un nativ din Gemeni pentru a-l putea judeca.
http://www.myhoroscop.ro/Gemeni/horoscop/Caracteristici-generale.htm

| PauLa.M a răspuns:

Heeei love struck si eu sunt Gemenibatting eyelashes
Dar nu sunt infidela blushing

| funnymantm a răspuns:

Hehe, eu sunt gemeni tongue si partea mea preferata este ca pot fi miserupist daca vreau laughing.
Lectie importanta pentru toti, s-ar putea sa vi se para ciudat.
Fi cel mai bun om din lume dar fara milawinking. adica, da esti bun, iubesti, oferi dar cand vezi ca nu merita poti fi miserupist. sa stii ca ajuta pentru buna stare a sufletului P

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Nu, cauta pe google.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Mersi celui care mi-a dat "nefolositor" dar ce vina am eu daca n-am chef sa intru sa-i caut omului despre zodia gemeni cand poate si el?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.