| Anonimeueu a întrebat:

I s-a mai intamplat cuiva sa aiba un vis identic cu al unei persoane cunoscute? Adica eu am avut de cinci ori aceleasi vise cu o colega...Si primul vis comun fost chiar dupa ce parintii mei mi-au zis sa nu mai stau cu ea pentru ca e o "influenta rea"... Voua nu vi se pare ciudat?

2 răspunsuri:
| Cupcakestar a răspuns:

Stii,niciodata nu am inteles ce poate semnifica un vis! Cred ca asta e un alt mister!
Daca tu si cu prietena ta ati visat vreun actor/cantaret/dansator etc. este posibil ca amandoua sa va fi gandit in aceea zi si inainte de culcare la respectivul!
Daca ati visat ceva ce avea sens sau ceva ce s-ar putea intampla sau moarte,diferite animale, viziuni, atunci acel vis ar fi putut insemna ceva!
Dar pana la urma, cum am spus si mai sus visele sunt un alt mister al Pamantului! Nici macar cei mai destepti oameni nu vor putea deslusi un vis care ar putea insemna ceva!
Si ca raspuns la intrebarea ta:"Voua nu vi se pare ciudat?"
Ei bine, ca sa par mai filozoafa:"Totul e ciudat si nimic nu mai e normal!" rolling on the floor